Tacy ludzie nie umierają

Niedziela
Milena Kindziuk
Piątek, 31 stycznia 2014, godz. 16:27
Trudno do końca poznać drugiego człowieka. Jak czytamy na kartach literatury, "między człowiekiem a człowiekiem zawsze będzie ciemność", każdy do końca pozostanie tajemnicą. Mogę natomiast pokusić się o stwierdzenie, że Księdza Prymasa poznałem w czterech odsłonach.
więcej

Ksiądz od Papieża Franciszka

Niedziela
Ks. Paweł Rytel-Andrianik
Piątek, 31 stycznia 2014, godz. 16:25
Rozmowa z ks. Fabiánem Báezem - pielgrzymem z Buenos Aires, zaproszonym do papieskiego samochodu podczas audiencji generalnej w środę 8 stycznia 2014 r.
więcej

Cywilizacja bez matki i ojca

Niedziela
Anna Cichobłazińska
Piątek, 31 stycznia 2014, godz. 16:23
Płeć kulturowa weszła do debaty ONZ już na początku lat 90. ubiegłego wieku. Nie miała jednak wiążącego charakteru. Dopiero konferencja pekińska w sprawie kobiet w 1995 r. zmieniła ten stan rzeczy. W Raporcie Pekińskim perspektywa płci kulturowej staje się sednem dokumentu, a równouprawnienie płci kulturowej głównym celem do realizacji.
więcej

W odpowiedzi na krzyk wykorzystywanych dzieci

Niedziela
Włodzimierz Rędzioch
Piątek, 31 stycznia 2014, godz. 15:43
Liczby przerażają! Na całym świecie 140 mln dziewczynek i 75 mln chłopców padło ofiarą nadużyć seksualnych; 600 tys. dzieci wykorzystywanych jest w biznesie pornografii dziecięcej, który sięga 14 mld euro. Średni wiek ofiar pedofilów to 11-14 lat, chociaż zdarzają się i przypadki krzywdzenia noworodków!
więcej

Wśród ludzi w drodze

Niedziela
Anna Przewoźnik
Piątek, 31 stycznia 2014, godz. 15:41
Emigracja sama w sobie zawsze jest pęknięciem więzi społecznych i rodzinnych, czasem może powodować zmiany osobowości, która usilnie stara się dostosować do tego, co "nowe". Różne są życiowe drogi, które prowadzą poza granice Ojczyzny, i różne są drogi już na emigracji. Miejscem, które zawsze łączy Polaków, niezależnie od tego, gdzie i kim są, pozostaje Kościół katolicki.
więcej

Niech mnie ksiądz ochrzci!

Niedziela
Ks. Jan Krawiec / Niedziela
Piątek, 24 stycznia 2014, godz. 13:39
Pewnego dnia, w czasie szalejącego terroru hitlerowskiego, do dyżurującego w kancelarii parafialnej ks. Karola wpadła przestraszona dziewczyna...
więcej

Papież Franciszek o Kościele

Niedziela
Ks. Krzysztof Pawlina / Niedziela
Piątek, 24 stycznia 2014, godz. 13:28
Kościół nigdy się nie starzeje, gdy kocha miłością Jezusa Chrystusa. Miłość szuka jednak sposobu, aby ujawnić swą moc i piękno. Przez ponad dwa tysiące lat miłujący Chrystus odnawia swój Kościół, Kościół ciągle się reformujący. Dopóki kocha, ma szansę znowu stać się młodym
więcej

Papież młodych - młodzi Papieża

Niedziela
Grzegorz Polak / Niedziela
Piątek, 24 stycznia 2014, godz. 13:26
Młodzi byli uprzywilejowanymi rozmówcami i adresatami przesłania Jana Pawła II w czasie całego pontyfikatu. Przeszedł on do historii jako pierwszy papież, który osobno spotykał się z młodymi, przemawiał do nich podczas każdej ze swych pielgrzymek, zainicjował Światowe Dni Młodzieży, które stały się jednym ze znaków rozpoznawczych jego pontyfikatu
więcej

Pontyfikat z jałmużnikiem w tle

Niedziela
Ks. Ireneusz Skubiś / Niedziela
Piątek, 24 stycznia 2014, godz. 13:24
Taki tytuł przyszedł mi na myśl po przeczytaniu tekstu Włodzimierza Rędziocha w "Niedzieli" nr 51-52/2013, gdzie nasz rzymski korespondent pisze o papieskim jałmużniku abp. Konradzie Krajewskim, którego upatrzył sobie papież Franciszek jako człowieka mającego być przedłużeniem jego rąk, aby nieść pomoc ubogim.
więcej

Znaki świętości Jana Pawła II

Niedziela
ks. inf. Ireneusz Skubiś / Niedziela
Czwartek, 16 stycznia 2014, godz. 18:29
O wielkiej modlitwie Jana Pawła II, jego wrażliwości na każdego człowieka, osobowości i związku z Ojczyzną - z kard. Stanisławem Dziwiszem, metropolitą krakowskim, sekretarzem Jana Pawła II - rozmawia ks. inf. Ireneusz Skubiś
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook