Niedoceniony prorok

Niedziela
Ks. Józef Gaweł SCJ
Czwartek, 27 lutego 2014, godz. 15:25
Benedykt XVI "jest jednym z największych darów Boga dla naszego świata i naszego czasu" - napisał ks. Jerzy Szymik. Był on, jako papież, wyjątkowym prorokiem w zlaicyzowanym społeczeństwie współczesnego świata, a zwłaszcza Europy.
więcej

Lourdes w Watykanie

Niedziela
Włodzimierz Rędzioch
Czwartek, 27 lutego 2014, godz. 15:22
Gdy zapytałem moich znajomych dziennikarzy watykanistów, jaka rocznica przypada 11 lutego, wszyscy odpowiedzieli: pierwsza rocznica ogłoszenia rezygnacji Benedykta XVI z urzędu.
więcej

Lednica jest pełnoletnia!

Niedziela
O. Jan Góra OP
Czwartek, 27 lutego 2014, godz. 15:19
W bieżącym roku 7 czerwca na Polach Lednickich odbędzie się XVIII Spotkanie Młodych Lednica 2000. Lednica ma już 18 lat. Jest zatem pełnoletnia!
więcej

Jan Tyranowski - mistrz przyszłego Papieża

Niedziela
Agnieszka Konik-Korn
Czwartek, 27 lutego 2014, godz. 15:13
Każdy, kto choć trochę interesował się biografią Karola Wojtyły - późniejszego papieża Jana Pawła II, zetknął się z nazwiskiem Jana Tyranowskiego. Jawi się on jako postać, która miała znaczący wpływ na życie duchowe przyszłego Ojca Świętego. Niewiele jednak o nim wiadomo.
więcej

Słowem można skazać na śmierć

Niedziela
Ks. Janusz Goraj SDB / Niedziela
Środa, 19 lutego 2014, godz. 12:28
Kard. Joseph Bernardin, którego w listopadzie 1993 r. oskarżono o seksualne molestowanie byłego już kleryka seminarium duchownego, wyznał: "Prosta prawda zawierała się w kilku słowach: nigdy nie zrobiłem tego, co mi zarzucano".
więcej

Niedziela w Gabonie

Niedziela
Przemysław Karol Porwich
Wtorek, 18 lutego 2014, godz. 18:18
Niedzielny poranek. Słońce, po kilku deszczowych dniach, sięga promieniami małego miasteczka Cocobeach. Zanosi się na piękny dzień. Z jednego z najwyższych punktów na martwym klifie spogląda na nas Pani Jasnogórska. Tak, to nie sen.
więcej

Powołanie do modlitwy

Niedziela
Ks. Ireneusz Skubiś
Wtorek, 18 lutego 2014, godz. 18:17
W czerwcu 1996 r. miałem szczęście brać udział w szczególnym nabożeństwie ku czci Serca Pana Jezusa, na Watykanie. Udaliśmy się na tarasy watykańskie (tak to nazywam, bo nie znam topografii miejsca), gdzie odmawialiśmy Litanię do Serca Pana Jezusa, którą prowadziła siostra zakonna.
więcej

Różaniec święty i papieże

Niedziela
Ks. Mariusz Frukacz
Wtorek, 18 lutego 2014, godz. 18:16
Nazwa "różaniec" wywodzi się ze średniowiecza. Za ojca Różańca św. uważa się św. Dominika (ok. 1171 - 1221). Odmawianie Różańca porównywano z ofiarowaniem Matce Bożej róż. Stąd modlitwę tę nazwano wieńcem z róż, czyli Różańcem ("Rosarium").
więcej

Więźniowie z indeksami

Niedziela
Mateusz Wyrwich
Wtorek, 18 lutego 2014, godz. 18:14
Studia rozpoczęło trzydziestu trzech więźniów. Obecnie jest ich siedemnastu. Mają od dwudziestu kilku do blisko pięćdziesięciu lat. Są w jednej grupie na studiach dziennych. Wszyscy uzyskują oceny w nauce ze średnią blisko pięć. Mają stypendia i ogromną determinację. Jeśli będą postępować i uczyć się jak dotychczas, w przyszłym roku otrzymają tytuły inżynierów.
więcej

Wzór świętości na co dzień

Niedziela
Bogusława Stanowska-Cichoń
Wtorek, 18 lutego 2014, godz. 18:10
Dlaczego papież Franciszek wybrał taki szczególny moment - własne urodziny, aby ogłosić heroiczność cnót sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego? Czy uśmiechnięty Ojciec Święty upodobał sobie promieniującego serdecznością i uśmiechem przyjaciela ks. Karola Wojtyły?
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook