Krzyż – znak pokoju, nie wojny

Czas Serca
Katarzyna Bogucka / "Czas Serca" 2/2010
Piątek, 30 kwietnia 2010, godz. 14:08
Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu orzekł w listopadzie 2009 roku, że wieszanie krzyży w włoskich szkołach to naruszenie „prawa rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami”, a także „wolności religijnej uczniów”. Sprawę do Trybunału skierowała Włoszka pochodzenia fińskiego. Domagała się ona usunięcia krzyża wiszącego na ścianie klasy, do której uczęszczało jej dwóch synów.
więcej

Chcę pojednania, ale...

Czas Serca
Elżbieta Małasiewicz-Machula / "Czas Serca" 2/2010
Piątek, 30 kwietnia 2010, godz. 14:01
Sytuacja pojednania stawia naprzeciw siebie tego, który skrzywdził, i tego, który został zraniony. Czasem to spotkanie osób, które poraniły się nawzajem. Mimo różnych sytuacji, jakie zdarzają się w życiu, jest to chyba jeden z trudniejszych momentów dla człowieka. Zarówno ci, którzy proszą o przebaczenie, jak i ci, którym przyszło wybaczyć, napotykają na różne problemy. Zdarza się, że nie są od razu gotowi na pojednanie...
więcej

Póki tu, póki teraz...

Czas Serca
Ewa Stadtmüller / "Czas Serca" 2/2010
Piątek, 30 kwietnia 2010, godz. 13:47
To jest czas... Czas na miłość. Póki tu, póki teraz Jesteśmy jeszcze ze sobą. (...) Tylko to, co teraz się dzieje Potrafi ożywić nadzieję.
więcej

Bądźmy świadkami Miłości!

Czas Serca
ks. Krzysztof Zimończyk SCJ / "Czas Serca" styczeń-luty 2010
Poniedziałek, 21 grudnia 2009, godz. 13:06
W pierwszą niedzielę Adwentu 2009 roku w Kościele polskim rozpoczął się nowy rok duszpasterski, którego hasłem są słowa: „Bądźmy świadkami Miłości! Program tego roku chce nam jeszcze bardziej pomóc w otwarciu się na miłość Boga do każdego z nas oraz w świadczeniu o niej w codziennym życiu.
więcej

Afryka wobec przebaczenia

Czas Serca
Beata Zajączkowska / "Czas Serca" styczeń-luty 2010
Poniedziałek, 21 grudnia 2009, godz. 12:57
Gruba blizna przecina twarz pięknej niegdyś kobiety. Znak po uderzeniu maczetą. Z całej rodziny tylko ona przeżyła. Codziennie jest na Mszy św. Sprawcom ludobójstwa nosi do więzienia jedzenie. Przebaczyła.
więcej

Okultyzm – nowe formy zagrożeń dla rodziny

Czas Serca
ks. Michał Olszewski SCJ / "Czas Serca"
Piątek, 4 grudnia 2009, godz. 12:27
Jakiś czas temu spotkałem się z pytaniem: „Proszę księdza, czy obecny czas jest trudniejszy dla chrześcijan niż ten przed pięćdziesięcioma czy dwustu laty?”.W pierwszym momencie pomyślałem – i takiej zresztą udzieliłem odpowiedzi – że chyba każdy człowiek żyjący w swojej epoce, ma wrażenie, że tym pokoleniom przed nami było nieco lżej. Gdy jednak zastanawiam się nad tym dłużej, dochodzę do wniosku, że może nie jest nam trudniej, ale na pewno ilość wyzwań duchowych, jakie stają dzisiaj przed chrześcijaninem jest o wiele większa, niż to było jeszcze parędziesiąt lat temu.
więcej

Święty Proboszcz z Ars

Czas Serca
Sylwia Palka / "Czas Serca"
Piątek, 4 grudnia 2009, godz. 12:19
W dniach 25 września – 1 października odbyło się w Ars międzynarodowe spotkanie charyzmatyczne kapłanów pod hasłem: „Kapłaństwo wypływa z miłości Serca Jezusowego”. Wybór miejsca nie był przypadkowy: Ars to miejsce znane dzięki św. Janowi Marii Vianneyowi, jedno z najchętniej odwiedzanych sanktuariów we Francji.
więcej

Pamiętajmy o misjach

Czas Serca
Elżbieta Małasiewicz-Machula / "Czas Serca" IX-X 2009
Piątek, 9 października 2009, godz. 15:13
"Pomyślmy, drodzy Bracia i Siostry, o zapale misyjnym pierwszych wspólnot chrześcijańskich. Pomimo ówczesnego ubóstwa środków transportu i komunikacji, głoszenie Ewangelii dotarło w krótkim czasie do krańców ziemi (...). U podstaw takiego dynamizmu misyjnego była świętość pierwszych chrześcijan i pierwszych wspólnot" (RMs, 90). Te słowa Jana Pawła II zawarte w encyklice "Redemptoris missio" wciąż wzywają nas do wielopłaszczyznowej gorliwości w głoszeniu Dobrej Nowiny całemu światu.
więcej

Jan Paweł II – Papież Wolności

Czas Serca
Ks. Marek Dziewiecki / "Czas Serca" IX-X 2009
Piątek, 9 października 2009, godz. 14:48
Od 2001 roku w Kościele polskim obchodzony jest Dzień Papieski, który jest okazją do wyrażenia wdzięczności, łączności duchowej z Ojcem Świętym Janem Pawłem II i promocji jego nauczania. Przypada on w niedzielę przed 16 października, czyli jest związany z rocznicą wyboru kardynała Karola Wojtyły na następcę św. Piotra. Hasło tegorocznego Dnia Papieskiego brzmi: „Jan Paweł II – Papież Wolności”.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook