"Być dla innych" - lekarstwo na nienawiść

Być dla innych

Tematem przewodnim najnowszego numeru naszego kwartalnika jest LEKARSTWO NA NIENAWIŚĆ.

 

Nienawiść to uczucie, do którego z trudem się przyznajemy. Niektórzy z nas borykają się z trudnością przebaczenia krzywd i nieraz latami kultywują w sobie żal czy niechęć do ludzi, czyniąc własne życie gorzkim kawałkiem chleba. Nie każdy jednak gorzknieje na starość. Wielu odnajduje skuteczne lekarstwo na nienawiść i uczy się przemieniać agresywne impulsy w siłę twórczą. Autorzy tekstów, które proponujemy czytelnikom, mierzą się z tym trudnym tematem, zadają intrygujące pytania i nieśmiało kreślą rozwiązania.

 

W sposób szczególny polecam wywiad z ojcem Ziadem Hilalem, syryjskim jezuitą, który pozostał ze swoimi podopiecznymi i na zgliszczach zbombardowanych miast zakłada szkoły. Wsłuchuje się w tragedie ludzi i pomaga im znaleźć nadludzkie siły, by wszechobecna nienawiść nie pokonała szlachetnych pragnień i wiary w dobroć Boga.

 

Osobny dział przeznaczamy na refleksję nad kryzysem, który jest przede wszystkim zwiastunem osobistego rozwoju i szansy, a nie porażki.

 

Natomiast osoby odpowiedzialne za duszpasterstwo młodzieży znajdą w kolejnym dziale podpowiedzi dotyczące rekolekcji ignacjańskich oraz fragmenty XVII-wiecznych tekstów o ludzkich pragnieniach i woli Bożej.

 

Jak zwykle inspirujemy do refleksji rodziców i nauczycieli, sugerujemy tematy do rozmowy z uczniami, zachęcamy do sięgnięcia po wartościowe książki, publikujemy krótkie opowieści z życia, scenariusze lekcji, a nawet bajkę dla dzieci.

 

I jeszcze jedno! Wraz z obecnym numerem podejmujemy się zmiany szaty graficznej kwartalnika. Mam nadzieję, że dodany kolor uprzyjemni lekturę i tym samym pozyskamy większą liczbę stałych czytelników.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook