3 szkodliwe mity powtarzane młodym rodzicom

Ewa Pawełczyk-Sanecka
Czwartek, 15 marca 2018, godz. 07:02
Nie był młodym rodzicem ten, kto nie słyszał pytania "A gdzie to dziecko ma czapeczkę?" albo komentarza "Nie noś go, bo się przyzwyczai". Rodzicielstwo to lekcja pokory albo asertywności, albo jednego i drugiego. Warto jednak takie często powtarzane "prawdy" poddawać refleksji. Zwłaszcza że niektóre z nich są po prostu szkodliwe.
więcej

"To są tylko tkanki". Straciłam dziecko. Nie embrion, nie tkanki

Przewodnik Katolicki
Natalia Budzyńska
Sobota, 10 marca 2018, godz. 08:02
Dla lekarzy to tylko wydalenie tkanek jaja płodowego. Jednak każda z 40 tys. kobiet w Polsce, które w ciągu ostatniego roku poroniły, powie, że straciła dziecko. Nie tkanki.
więcej

Obowiązki dzieci: szkoła życia czy tania siła robocza?

Joanna Winiecka-Nowak
Niedziela, 4 marca 2018, godz. 07:00
Kiedyś było inaczej. Młodzi wszystko wiedzieli, wszystkiego próbowali. Popełniali sporo błędów i pod opieką dorosłych nauczyli się je naprawiać. Niewiele mogło ich zaskoczyć. A dziś?
więcej

Szczerze o moich pierwszych dniach macierzyństwa

Marta Barnert-Warzecha
Wtorek, 27 lutego 2018, godz. 16:10
Chciałabym móc napisać, że w momencie kiedy Leila przyszła na świat, w moim sercu zrodziły się nieograniczone pokłady miłości do tej malej istotki. Tak się nie stało...
więcej

Spotkała swoje dziecko po śmierci

Anna Świerzyńska
Piątek, 23 lutego 2018, godz. 07:03
"Mamo, dlaczego mnie zabiłaś?". Padłam jak nieżywa. Zalał mnie niewysłowiony ból. Chciałam biec, krzyknąć "wybacz", chciałam go zatrzymać, wtulić się w niego. Tyle lat czekałam, tyle lat błagałam. Tyle lat marzyłam, że mi wybaczy. Moje życie skończyło się wraz z jego życiem.
więcej

Użył zdjęcia ich córki, żeby promować aborcję. Twitter przeprasza

twitter.com/ twitter.com/Nataliew1020/ wikipedia.org/ ed
Czwartek, 22 lutego 2018, godz. 17:00
Jeden z użytkowników Twittera użył zdjęcia 9-letniej Sophie Weaver, żeby wyrazić poparcie dla aborcji. Jednocześnie wyraził sprzeciw dla finansowania przez państwo leczenia dzieci z wadami genetycznymi.
więcej

Matka Polka niewyspana

Maja Moller
Sobota, 10 lutego 2018, godz. 12:32
My, Matki Polki, zabiegane i utrudzone. Śpiące za mało, jedzące w biegu. Będę szczera - czasem naprawdę mi się nie chce. Mam ochotę uciec, ale odkryłam, co warto wtedy zrobić.
więcej

Zdjęcia kobiecych ciał, które wzbudziły kontrowersje

kk
Środa, 7 lutego 2018, godz. 11:48
W świecie, w którym synonimem piękna stał się Photoshop, galeria Jade Beall może szokować. Autorka pokazuje, że ciało kobiety po urodzeniu dziecka jest doskonałe w swojej niedoskonałości, a prawdziwego piękna nie można mierzyć ilością filtrów z Instagrama.
więcej

Nie chwal dziecka za ładny obrazek

Ewa Pawełczyk-Sanecka
Wtorek, 6 lutego 2018, godz. 09:00
Łatwo jest powiedzieć: "jak pięknie rysujesz", "jaki jesteś zdolny", "jak grzecznie się bawisz". Docenianie dziecka takimi słowami może wywołać niepożądane efekty. Jak chwalić?
więcej

Odkąd mam dzieci, uczę się przepraszać

Anna Kasprzyk
Piątek, 2 lutego 2018, godz. 15:52
Szczere "przepraszam" wynika z potrzeby, żeby komuś przywrócić wiarę w to, że naprawdę ogromnie się go kocha. Dzieci wybaczają nierozsądnie szybko. Zapominają i nie robią afery.
więcej

 

 

 

 

Inteligentne Życie 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook