Arcybiskup został uznany za winnego pedofilii. Watykan usuwa go z urzędu

(fot. shutterstock.com)

Arcybiskup amerykańskiej wyspy Guam Anthony Sablan Apuron został uznany za winnego czynów pedofilii przez trybunał kanoniczny Kongregacji Nauki Wiary i w związku z tym usunięty z urzędu - poinformowano w piątek w Watykanie.

 

Watykańskie biuro prasowe podało, że trybunał, ogłaszając ten wyrok pierwszej instancji w procesie kanonicznym, zabronił też dostojnikowi mieszkania na terenie archidiecezji Guam.

 

>>Papież: potępiamy pedofilię w Kościele i prosimy o przebaczenie<<

 

72-letni arcybiskup Apuron może złożyć apelację od wyroku.

 

Media informowały wcześniej, że arcybiskup zamieszkanej głównie przez katolików wyspy na Pacyfiku, który był tam uważany za najbardziej wpływową osobę, został w 2016 roku oskarżony o wykorzystanie seksualne 12-latka. W związku z zarzutami Watykan postanowił wszcząć postępowanie w sprawie arcybiskupa Apurona. Jako specjalny wysłannik papieża kwestie zarzutów badał na Guam amerykański kardynał Raymond Leo Burke.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4

Liczba głosów:

6

 

 

Komentarze użytkowników (5)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

czesiek900 11:37:31 | 2018-03-19
Precyzyjnie wyszczególnione przez apostoła Pawła zachowania, których należy się wystrzegać.
(1 Koryntian 6:9, 10) A czyż nie wiecie, że nieprawi nie odziedziczą królestwa Bożego? Nie dajcie się wprowadzić w błąd. Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani mężczyźni utrzymywani do celów sprzecznych z naturą, ani mężczyźni kładący się z mężczyznami, 10 ani złodzieje, ani chciwcy, ani pijacy, ani rzucający obelgi, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego. (1 Koryntian 6:9, 10) „A czyż nie wiecie, że nieprawi nie odziedziczą królestwa Bożego? Nie dajcie się wprowadzić w błąd. Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani mężczyźni utrzymywani do celów sprzecznych z naturą [„mężczyźni uprawiający prostytucję”, New International Version; „zniewieściali”, Kowalski], ani mężczyźni kładący się z mężczyznami [„pederaści”, Jerusalem Bible; „zboczeńcy homoseksualni”, Today’s English Version], ani złodzieje, ani chciwcy, ani pijacy, ani rzucający obelgi, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego.” Zwróćmy uwagę, iż Paweł wspomniał tu o osobach, które podczas niemoralnych stosunków najwidoczniej są pasywne, oraz o takich, które zachowują się bardziej aktywnie, występując w „męskiej” roli. W ten sposób wyraźnie wykazał, że Bóg potępia wszelkie formy homoseksualizmu. Czy Bóg będzie łaskawy?

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

ponury 07:52:21 | 2018-03-17
TYLKO USUNIĘTY Z URZĘDU!!!!
a dlaczego nie z Kościoła???

Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” (Mt 25,40)

Oceń 2 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Marian 20:27:32 | 2018-03-16
Trybunał kanoniczny Kongregacji Nauki Wiary idzie jak burza!

Hahaha :D

Ale ofiarom tego bydlaka już nie jest do śmiechu... :(

Oceń 4 6 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

tomasz.t1 15:15:52 | 2018-03-16
Bardzo dobrze, tylko za pozno. Kosciol powinien przekazywac czysty sygnal: zadnych homo do seminarium. Ci, ktorzy przyjeli swiecenia bez powolania i szczerej intencji dobra wlasnego i innych powinni zostac wydaleni z kaplanstwa. To wspolczesny 'kon trojanski' w Kosciele. Czesc z nich zostala zwerbowana i wpuszczona do trzody, by zabijac owce. Czas przejrzec na oczy. Lepiej niewielu kaplanow, ale normalnych!!! Pozdrawiam.

Oceń 26 8 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook