Pokochajmy prawdę! - Mk 11, 27-33

8 lat temu
Mieczysław Łusiak SJ

Jezus wraz z uczniami przyszli znowu do Jerozolimy. Kiedy chodził po świątyni, przystąpili do Niego arcykapłani, uczeni w Piśmie i starsi i pytali Go: "Jakim prawem to czynisz? I kto Ci dał tę władzę, żeby to czynić?"

Jezus im odpowiedział: "Zadam wam jedno pytanie. Odpowiedzcie Mi na nie, a powiem wam, jakim prawem to czynię. Czy chrzest Janowy pochodził z nieba czy też od ludzi? Odpowiedzcie Mi".

Oni zastanawiali się między sobą: "Jeśli powiemy: «Z nieba», to nam zarzuci: «Dlaczego więc nie uwierzyliście mu?» Powiemy: «Od ludzi»". Lecz bali się tłumu, ponieważ wszyscy uważali Jana rzeczywiście za proroka. Odpowiedzieli więc Jezusowi: "Nie wiemy". Jezus im rzekł: "Więc i Ja nie powiem wam, jakim prawem to czynię".

Rozważanie do Ewangelii

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Pokochajmy prawdę! - Mk 11, 27-33
Komentarze (6)
Z
Zofia
6 marca 2011, 21:51
Oby
&
<><
6 marca 2011, 21:48
Niestety tzw najbliżsi też do nich się zaliczją. Niestety, nagadywałam się z nimi do przesady. Po co? Bądź pewna - ziarno zostało zasiane!
Z
Zofia
5 marca 2011, 20:25
Dla mnie dzisiejszy fragment to  pokazanie mi, jak się nie wciągać w bezsensowne dysksje z ludźmi, którym bynajmniej na prawdzie nie zależy. Niestety tzw najbliżsi też do nich się zaliczją. Niestety, nagadywałam się z nimi do przesady. Po co?
E
effa
5 marca 2011, 14:04
Tak, to bardzo ważne - poznacie Prawdą, a Prawda was wyzwli....... Szukanie zaś i życie w prawdzie, to nie akt jednorazowy......a raczej proces, który trwa do końca naszego życia. I choć może się powtórzę, to chcę powiedzieć, że to tak jak bycie w szkole, która się skończy dla nas jak odejdziemy do domu Ojca...... Szkole, z której nie wyrzucają, a jak odejdziemy sami , to i tak nas przyjmą z otwartymi ramionami...........szkole w której nie stawiają ocen, ale kochają nas za darmo i bezgranicznie...... Taka jest Szkoła Jezusa......
K
katolik
5 marca 2011, 13:28
Pan Jezus powiedział o Sobie, że jest Prawdą. Każdy kto się boi prawdy, boi się Pana Jezusa. Prawda o świecie nie jest łatwa do przyjęcia, bo nasza duma ludzka nie pozwala nam przyznać się nawet przed samym sobą do tego, że być może przez całe życie żyliśmy w błędzie. Wyzwoliłem się z błędu i dlatego ostrzegam przed niebezpieczeństwem. http://tradycja-2007.blog.onet.pl/
ŚP
święta prawda..
5 marca 2011, 10:40
"Ludzie „wszystkowiedzący” często kłamią. Takim ludziom Jezus nie mówi nic o sobie. Tacy ludzie nie mogą Go poznać. Aby poznać Jezusa, trzeba kochać prawdę i wytrwale jej szukać, pamiętając, że nie musi być wygodna. Ważne, by była pełna."

Skomentuj artykuł

Pokochajmy prawdę! - Mk 11, 27-33
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.