ONZ: 45 tys. osób uciekło przed walkami na południowym zachodzie Syrii

PAP / ms
Wtorek, 26 czerwca 2018, godz. 15:45
Od tygodnia Dara, bastion rebeliantów, jest bombardowana przez siły rządowe. W ciągu ostatnich dni bardzo duża liczba cywilów uciekła z powodu przemocy, bombardowań i walk w tym regionie.
więcej

Syria: dwa pociski izraelskie uderzyły w skład broni w Damaszku

PAP / kk
Wtorek, 26 czerwca 2018, godz. 09:51
Dwa izraelskie pociski uderzyły we wtorek rano w składy broni zlokalizowane k. lotniska w Damaszku, które wykorzystuje libańska organizacja bojowa Hezbollah - podała syryjska agencja SANA. Informację tę potwierdziło Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.
więcej

USA: Trump chce deportować nielegalnych przybyszy z pominięciem prawa

PAP / kk
Wtorek, 26 czerwca 2018, godz. 08:19
"Zatrudnienie tysięcy sędziów i długi, skomplikowany proces prawny to nie rozwiązanie" - napisał w poniedziałek na Twitterze prezydent USA Donald Trump, odnosząc się do kryzysu imigracyjnego w USA. Zdaniem krytyków to apel o łamanie prawa imigrantów do procesu.
więcej

Książę William rozpoczął historyczną wizytę w Izraelu

PAP / ml
Poniedziałek, 25 czerwca 2018, godz. 21:18
Drugi w linii do brytyjskiego tronu książę William rozpoczął w poniedziałek czterodniową wizytę w Izraelu, w trakcie której odwiedzi także okupowane terytoria palestyńskie. Jest to pierwsza oficjalna wizyta państwowa członka rodziny królewskiej w państwie żydowskim.
więcej

Chiny: protest weteranów zakończony brutalną interwencją policji

PAP / ml
Poniedziałek, 25 czerwca 2018, godz. 19:31
Pięciodniowy protest tysięcy chińskich emerytowanych wojskowych, domagających się wyższych świadczeń i zaprzestania brutalnych ataków przeciwko nim, zakończył się w niedzielę brutalną interwencją policji - podał hongkoński dziennik "South China Morning Post".
więcej

Francja inicjuje współpracę militarną z częścią państw UE

PAP / ml
Poniedziałek, 25 czerwca 2018, godz. 17:49
Francja zainaugurowała w poniedziałek w Luksemburgu mechanizm współpracy wojskowej z częścią państw członkowskich, w ramach którego mają być przeprowadzane m.in. operacje zbrojne. Do inicjatywy przystąpiła m.in. Wielka Brytania; Polska nie bierze udziału.
więcej

Turcja: rywal Erdogana uznał przegraną w wyborach

PAP / ml
Poniedziałek, 25 czerwca 2018, godz. 16:06
Muharrem Ince, główny konkurent zwycięzcy niedzielnych wyborów prezydenckich w Turcji Recepa Tayyipa Erdogana, ogłosił w poniedziałek, że uznaje przegraną w wyborach, które określił jako "niesprawiedliwe". Ostrzegł Turcję przed reżimem autorytarnym.
więcej

Algieria wydala migrantów, którzy bez wody i jedzenia zostają na Saharze

PAP / jp
Poniedziałek, 25 czerwca 2018, godz. 12:57
W ciągu ostatnich 14 miesięcy Algieria wydaliła z kraju ponad 13 tys. migrantów, w tym ciężarne kobiety i dzieci, zostawiając ich na Saharze bez wody i jedzenia; niektórzy nie przeżywają podróży przez nagrzaną w słońcu pustynię - pisze w poniedziałek AP.
więcej

Ukraina: Poroszenko złożył gratulacje Erdoganowi z okazji zwycięstwa w wyborach

PAP / jp
Poniedziałek, 25 czerwca 2018, godz. 11:10
Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko złożył w poniedziałek gratulacje prezydentowi Turcji Recepowi Tayyipowi Erdoganowi z okazji zwycięstwa w niedzielnych wyborach prezydenckich i wyraził nadzieję na pogłębienie relacji między dwoma krajami.
więcej

W Natolinie spotkanie premiera Morawieckiego z szefem Bundestagu

PAP / jp
Poniedziałek, 25 czerwca 2018, godz. 09:19
W poniedziałek po godz. 9 w Kolegium Europejskim w Natolinie rozpoczęło się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z przewodniczącym Bundestagu Wolfgangiem Schaeuble.
więcej

USA nie będą interweniować w południowo-zachodniej Syrii

PAP / sz
Niedziela, 24 czerwca 2018, godz. 21:49
Rosjanie kontynuowali w niedzielę naloty w południowo-zachodniej Syrii, a syryjska armia (SAA) odnotowała tam znaczne postępy w swej ofensywie przeciwko rebeliantom. Tymczasem USA przekazały rebeliantom, że nie mogą liczyć na ich pomoc.
więcej

Irak: ręczne przeliczenie głosów tylko w niektórych okręgach

PAP / sz
Niedziela, 24 czerwca 2018, godz. 20:48
Iraccy sędziowie stwierdzili w niedzielę, że ręczne przeliczenie głosów oddanych w majowych wyborach parlamentarnych zostanie ograniczone do tych okręgów, w których zgłoszono protesty.
więcej

Kurz: miniszczyt UE ws. migracji jeszcze bez decyzji ani wyników

PAP / sz
Niedziela, 24 czerwca 2018, godz. 19:46
Niedzielne nieformalne spotkanie 16 państw UE ws. migracji nie przyniesie jeszcze decyzji ani rezultatów - ocenił w Brukseli kanclerz Austrii Sebastian Kurz. Wyraził za to przekonanie, że "znaczące postępy" zostaną osiągnięte do unijnego szczytu 20 września.
więcej

Merkel studzi oczekiwania przed miniszczytem ws. migracji

PAP / sz
Niedziela, 24 czerwca 2018, godz. 18:21
Na szczycie UE pod koniec czerwca niestety nie uda się wypracować całościowych rozwiązań ws. polityki migracyjnej - oświadczyła Angela Merkel w Brukseli. Dlatego ważne jest zawarcie dwu- i trójstronnych porozumień między krajami UE w tej sprawie - dodała.
więcej

Turcja: zakończyło się głosowanie w wyborach

PAP / sz
Niedziela, 24 czerwca 2018, godz. 17:44
W Turcji zakończyło się w niedzielę głosowanie w przedterminowych wyborach prezydenckich i parlamentarnych. Wstępne wyniki są oczekiwane wieczorem. Obserwatorzy mówią o nieprawidłowościach w głosowaniu przede wszystkim na południowym wschodzie kraju.
więcej

Ukraina: Jedna osoba zabita, czworo rannych w napadzie na romski obóz

PAP / sz
Niedziela, 24 czerwca 2018, godz. 17:22
Jedna osoba została zabita, a cztery ranne w ataku na obóz Romów, do którego doszło na przedmieściach Lwowa - poinformowała w niedzielę lokalna policja. Jest to kolejny brutalny napad na przedstawicieli romskiej społeczności na Ukrainie w ostatnich miesiącach.
więcej

Niemcy: rolnicy mogą stracić większość swoich plonów z powodu suszy

PAP / sz
Niedziela, 24 czerwca 2018, godz. 16:22
Niemieccy rolnicy mogą stracić połowę swoich plonów, a w niektórych przypadkach nawet wszystkie, z powodu wyjątkowo ciepłych temperatur i suszy, które wystąpiły w maju -ocenił w opublikowanym w niedzielę wywiadzie dla "Bild am Sonntag" szef Niemieckiego Związku Rolników Joachim Rukwied.
więcej

USA: 552 dzieci imigrantów ponownie jest z rodzicami

PAP / sz
Niedziela, 24 czerwca 2018, godz. 14:06
Amerykańskie ministerstwo ds. bezpieczeństwa narodowego poinformowało, że 522 dzieci imigrantów oddzielonych od rodziców zatrzymanych za próbę nielegalnego przekroczenia granicy z Meksyku do USA, spotkało się już z rodzicami.
więcej

Niemcy: ksplozja i pożar w budynku w Wuppertalu, 25 osób rannych

Niedziela, 24 czerwca 2018, godz. 12:03
25 osób odniosło rany w wyniku eksplozji, która wywołała pożar w budynku w mieście Wuppertal, na zachodzie Niemiec - podaje w niedzielę agencja AP, powołując się na niemiecką policję. Służby wciąż starają się opanować ogień.
więcej

Włochy: Straż Przybrzeżna do statków: nie wzywajcie nas na wody Libii

PAP / sz
Niedziela, 24 czerwca 2018, godz. 11:04
Włoska Straż Przybrzeżna zaapelowała do statków ratujących migrantów przy brzegach Libii, aby zwracały się w sytuacjach kryzysowych do tamtejszych władz. Oznacza to, że włoska służba prosi statki organizacji pozarządowych, by jej nie wzywać - wskazują media.
więcej

Macedonia: wielotysięczne protesty przeciwko zmianie nazwy państwa

PAP / sz
Niedziela, 24 czerwca 2018, godz. 09:03
Tysiące Macedończyków zebrało się w sobotę przed budynkiem parlamentu, by zaprotestować przeciwko planom zmiany nazwy państwa w ślad za podpisanym w ub. tygodniu porozumieniem z Grecją. Akcję zorganizowało stowarzyszenie studenckie "Młodzi na rzecz Macedonii".
więcej

Hiszpania: uratowano ok. 600 imigrantów na morzu

PAP / ms
Sobota, 23 czerwca 2018, godz. 21:35
Wśród uratowanych większość stanowią kobiety z dziećmi. Jednostki pływające Guardia Civil poszukują jeszcze dwóch zaginionych tratw i łodzi wiosłowej z ok. 20 imigrantami.
więcej

Okrążenie Antarktydy przez polską załogę oficjalnym rekordem świata

PAP / ms
Sobota, 23 czerwca 2018, godz. 20:30
Rada dyrektorów podkreśliła, że tak blisko kontynentu, non-stop i tak szybko nie opłynął Antarktydy jeszcze nikt.
więcej

Macron za sankcjami dla krajów UE odmawiających współpracy ws. imigracji

PAP / ms
Sobota, 23 czerwca 2018, godz. 19:30
Macron wypowiadał się w przededniu nieoficjalnego "miniszczytu" dotyczącego dzielących Europę gorących problemów imigracyjnych, zwołanego na niedzielę do Brukseli.
więcej

Zimbabwe: wybuch na stadionie podczas wystąpienia prezydenta

PAP / ms
Sobota, 23 czerwca 2018, godz. 17:30
Podczas wystąpienia wyborczego prezydenta Zimbabwe Emmersona Mnangagwy doszło w sobotę do eksplozji.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook