Niemiecki sąd skazał uchodźcę z Syrii na dożywocie za zbrodnie wojenne

PAP / sz
Wtorek, 25 września 2018, godz. 21:17
Sąd w Dusseldorfie skazał byłego dowódcę jednej z milicji Wolnej Armii Syryjskiej (FSA) na dożywocie za zbrodnie polegające na torturach, porwaniach i morderstwach. O wyroku we wtorek poinformowały media niemieckie. Ibrahim A. przybył do Niemiec jako uchodźca.
więcej

Macron: nacjonalizm zawsze prowadzi do porażki

PAP / sz
Wtorek, 25 września 2018, godz. 20:38
Prezydent Francji Emmanuel Macron powiedział we wtorek podczas sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ, że nacjonalizm zawsze prowadzi do porażki. Ostrzegł, że unilateralizm i podziały w Radzie Bezpieczeństwa ONZ mogą doprowadzić do tego, że ONZ będzie "symbolem bezsilności".
więcej

Trump: USA odrzucają ideologię globalizacji, przyjmują doktrynę patriotyzmu

PAP / sz
Wtorek, 25 września 2018, godz. 19:35
Prezydent Donald Trump oświadczył we wtorek podczas sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ, że USA odrzucają "ideologię globalizacji" i "globalne zarządzanie". Prezydent powiedział też, że Międzynarodowy Trybunał Karny "nie ma żadnej prawomocności".
więcej

W środę unijni ambasadorowie znowu zajmą się Polską

PAP / sz
Wtorek, 25 września 2018, godz. 19:01
Austriacka prezydencja chce, żeby unijni ambasadorowie zdecydowali w środę, czy chcą kolejnego wysłuchania Polski w kontekście art. 7 unijnego traktatu już za trzy tygodnie, w połowie października - podały PAP źródła unijne.
więcej

Hiszpania: w kraju jest już 7 tys. dzieci-migrantów bez opieki

PAP / sz
Wtorek, 25 września 2018, godz. 17:54
W Hiszpanii jest już ponad 7 tys. dzieci-migrantów pozbawionych opieki rodziców - wynika z szacunków policji, na które we wtorek powołuje się dziennik "ABC". Nieletni przybyli do Hiszpanii m.in. przez afrykańskie enklawy tego kraju: Ceutę i Melillę.
więcej

W. Brytania: Minister w gabinecie cieni o ewentualnym drugim referendum

PAP / sz
Wtorek, 25 września 2018, godz. 16:51
Minister ds. Brexitu w gabinecie cieni opozycyjnej Partii Pracy Keir Starmer powiedział we wtorek, że w razie fiaska rządowych negocjacji ws. porozumienia z UE jest gotów poprzeć organizację drugiego referendum i nie wykluczył opcji pozostania we Wspólnocie.
więcej

W PE konferencja o walce z dezinformacją w sieci, m.in. ze strony Rosji

KAI / sz
Wtorek, 25 września 2018, godz. 14:35
Z dezinformacją w sieci, m.in. ze strony Rosji, należy walczyć poprzez edukację i rozwiązania technologiczne, a nie cenzurę. Na walkę z nią potrzeba więcej pieniędzy; będzie to wyzwaniem przed wyborami europejskim w 2019 r. - wskazywali uczestnicy wtorkowej konferencji w PE na ten temat.
więcej

WHO zaniepokojona możliwością rozprzestrzeniania się eboli w DR Konga

PAP / jp
Wtorek, 25 września 2018, godz. 13:20
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) oświadczyła we wtorek, że jest skrajnie zaniepokojona możliwością gwałtownego dalszego rozprzestrzenienia się wirusa ebola w Demokratycznej Republice Konga.
więcej

Szwecja: premier Loefven zmuszony do odejścia

PAP / jp
Wtorek, 25 września 2018, godz. 12:10
Socjaldemokratyczny premier Szwecji Stefan Loefven nie otrzymał we wtorek wotum zaufania od nowego parlamentu i został zmuszony do dymisji.
więcej

Chiny: MSZ protestuje przeciwko planom USA sprzedaży broni Tajwanowi

PAP / jp
Wtorek, 25 września 2018, godz. 11:00
Chiny wyraziły niezadowolenie i stanowczo zaprotestowały przeciwko decyzji Departamentu Stanu USA zezwalającej na sprzedaż Tajwanowi wartych 330 mln dolarów części zamiennych do samolotów bojowych - oświadczył we wtorek rzecznik chińskiego MSZ Geng Shuang.
więcej

Prezydenci USA i Korei Płd. podpisali porozumienie handlowe

PAP / jp
Wtorek, 25 września 2018, godz. 09:20
Prezydent USA Donald Trump i Korei Płd. Mun Dze In podpisali w poniedziałek w Nowym Jorku porozumienie o handlu między obu krajami, które jest modyfikacją istniejącego już układu i jednym z pierwszych, które Trump ma nadzieję zawrzeć z najważniejszymi partnerami handlowymi USA.
więcej

USA: prezydent Duda rozmawiał z prezydentem USA i Ukrainy

PAP / jp
Wtorek, 25 września 2018, godz. 07:50
Prezydent Andrzej Duda, który w Nowym Jorku uczestniczył w przyjęciu wydanym przez prezydenta USA dla uczestników Zgromadzenia Ogólnego ONZ, rozmawiał z Donaldem Trumpem, a także z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką - poinformował szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.
więcej

Trump: drugi szczyt z przywódcą Korei Płn. może się odbyć bardzo szybko

PAP / pk
Poniedziałek, 24 września 2018, godz. 18:34
Prezydent USA Donald Trump oznajmił w poniedziałek, że sądzi, iż drugi szczyt z przywódcą Korei Płn. Kim Dzong Unem może się odbyć "bardzo szybko". Pochwalił też własną administrację za "ogromne postępy" w negocjacjach z Pjongjangiem.
więcej

KE zdecydowała o skierowaniu skargi do TSUE przeciwko Polsce

PAP / pk
Poniedziałek, 24 września 2018, godz. 17:02
Komisja Europejska podjęła oficjalną decyzję o skierowaniu do Trybunału Sprawiedliwości UE skargi przeciw Polsce w związku z zapisami ustawy o Sądzie Najwyższym. Bruksela domaga się trybu przyspieszonego i zawieszenia przepisów o przejściu na emeryturę sędziów SN.
więcej

Rosja przekaże Syrii system obrony przeciwlotniczej S-300

PAP / pk
Poniedziałek, 24 września 2018, godz. 14:28
Rosja przekaże Syrii system obrony przeciwlotniczej S-300 po zestrzeleniu jej samolotu nad Syrią; jak oznajmił w poniedziałek Kreml, celem jest "zapewnienie bezpieczeństwa rosyjskim wojskowym". Dotąd Moskwa na prośbę Izraela wstrzymywała się od tego kroku.
więcej

Eksperci i media o spotkaniu prezydentów Rosji i Białorusi w Soczi: mało konkretów. Będzie kontynuacja "wojen"

PAP / pch
Poniedziałek, 24 września 2018, godz. 13:30
"Białoruś dostanie od Rosji kredyt i ropę" - pisze w poniedziałek rosyjska "Niezawisimaja Gazieta" o wynikach piątkowych rozmów w Soczi prezydentów Rosji i Białorusi. Eksperci oceniają, że to "mało konkretów" i przewidują kontynuację "wojen" naftowych i mleczarskich.
więcej

Prezydent Macedonii wzywa do bojkotu referendum w sprawie zmiany nazwy kraju

KAI / pch
Poniedziałek, 24 września 2018, godz. 10:30
Prezydent Macedonii Gjorge Iwanow oświadczył, że nie weźmie udziału w referendum w sprawie zmiany nazwy kraju i wezwał do bojkotu głosowania. Macedończycy mają wypowiedzieć się w niedzielę czy popierają otwierającą im drogę do UE oraz NATO umowę z Grecją.
więcej

Prezydent Kuby przybył do USA; to jego druga podróż zagraniczna. Nie spotka się jednak z Trumpem

PAP / pch
Poniedziałek, 24 września 2018, godz. 09:30
Prezydent Kuby Miguel Diaz-Canel przybył w niedzielę po południu do Stanów Zjednoczonych w związku z uczestnictwem w Zgromadzeniu Ogólnym ONZ. Jest to jego druga - po Wenezueli - podróż zagraniczna od zaprzysiężenia w kwietniu br.
więcej

USA i Chiny wprowadzają kolejne cła, zaostrzając wojnę handlową. Zaczynają obowiązywać dzisiaj

PAP / pch
Poniedziałek, 24 września 2018, godz. 08:30
Władze USA wprowadziły w poniedziałek cła na kolejne chińskie towary warte 200 mld dolarów rocznie, na co Chiny odpowiedziały odwetowymi taryfami na amerykański eksport za 60 mld dolarów rocznie. Jest to kolejna eskalacja wojny celnej pomiędzy tymi krajami.
więcej

W.Brytania: Partia Pracy nie wyklucza drugiego referendum ws. Brexitu

PAP / sz
Niedziela, 23 września 2018, godz. 21:46
Lider opozycyjnej Partii Pracy Jeremy Corbyn i jego zastępca Tom Watson zapowiedzieli w niedzielę gotowość poparcia organizacji drugiego referendum w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, jeśli taka będzie wola członków ugrupowania.
więcej

Nigeria: ujawniono narodowość porwanych członków załogi szwajcarskiego statku

PAP / sz
Niedziela, 23 września 2018, godz. 20:43
Agencja morska Nigerii podała w niedzielę narodowość 12 członków załogi szwajcarskiego statku handlowego, uprowadzonych na wodach nigeryjskich przez piratów. Uprowadzeni to siedmiu Filipińczyków oraz Słoweniec, Ukrainiec, Rumun, Chorwat oraz obywatel Bośni i Hercegowiny.
więcej

Szef MSZ Niemiec: USA przestały konsultować się z sojusznikami

PAP / sz
Niedziela, 23 września 2018, godz. 18:59
Minister spraw zagranicznych Niemiec Heiko Maas w opublikowanym w niedzielę wywiadzie zarzucił USA, że w niektórych ważnych sprawach polityki międzynarodowej przestały konsultować swoje decyzje z sojusznikami. "To zmienia (charakter) współpracy" - dodał.
więcej

W szwajcarskim kantonie Sankt Gallen będzie obowiązywał zakaz zakrywania twarzy

PAP / sz
Niedziela, 23 września 2018, godz. 18:48
Sankt Gallen jest drugim kantonem szwajcarskim - po Ticino - wprowadzającym zakaz zakrywania twarzy w miejscach publicznych. Mieszkańcy Sankt Gallen poparli ten "zakaz burki", jak to potocznie nazywają, w niedzielnym referendum większością 66,65 proc. głosów.
więcej

"Times": doradcy May rozważają przedterminowe wybory

PAP / sz
Niedziela, 23 września 2018, godz. 17:46
Doradcy premier Wielkiej Brytanii Theresy May rozpoczęli planowanie pod kątem przedterminowych wyborów parlamentarnych po tym, jak w czwartek unijni przywódcy odrzucili plan Londynu ws. Brexitu - ujawnił w niedzielę dziennik "The Times".
więcej

Kilkaset osób na obchodach 75. rocznicy likwidacji wileńskiego getta

PAP / sz
Niedziela, 23 września 2018, godz. 14:44
Kilkaset osób wzięło w niedzielę udział w uroczystościach z okazji 75. rocznicy likwidacji wileńskiego getta. Wieniec przy pomniku ofiar Holokaustu w Ponarach, miejscu masowych mordów w czasie wojny, złożyła również 40-osobowa delegacja z Polski, ze Stowarzyszenia Rodzina Ponarska.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook