MSZ Iranu: rozmowy niemożliwe, bo USA nie dążą do dialogu. Sytuacja się zaostrza

PAP / kw
Poniedziałek, 29 lipca 2019, godz. 12:55
Rozmowy między Iranem i Stanami Zjednoczonymi byłyby możliwe, gdyby dotyczyły tematów mogących doprowadzić do wymiernych rezultatów, ale władze w Waszyngtonie nie dążą do dialogu - ocenił w poniedziałek rzecznik irańskiego MSZ Abbas Musawi.
więcej

Rosja: choroba Nawalnego może być wynikiem zatrucia substancją chemiczną

PAP / kw
Poniedziałek, 29 lipca 2019, godz. 11:40
"Reakcja alergiczna" Aleksieja Nawalnego może być wynikiem zatrucia nieznaną substancją chemiczną - uważa jedna z lekarek, która w przeszłości leczyła rosyjskiego opozycjonistę.
więcej

Afganistan: co najmniej 20 zabitych w ataku na biuro kandydata na wiceprezydenta

PAP / kw
Poniedziałek, 29 lipca 2019, godz. 10:20
Co najmniej 20 osób zginęło, a 50 zostało rannych w silnej eksplozji na biuro kandydata na wiceprezydenta Afganistanu w stolicy kraju, Kabulu - poinformowały w poniedziałek afgańskie władze.
więcej

Salvini od czasu zaprzysiężenia pokonał prawie 105 tys. kilometrów. "Woli przebywać wśród ludzi"

PAP / kw
Poniedziałek, 29 lipca 2019, godz. 09:02
"Matteo w trasie" - to nazwa strony internetowej, na której liczone są kilometry, jakie przebywa służbowo szef włoskiego MSW, wicepremier Matteo Salvini. Od zaprzysiężenia przed ponad rokiem pokonał prawie 105 tysięcy kilometrów.
więcej

Strzelanina na festiwalu żywności. Nie żyją 3 osoby, 12 zostało rannych. Napastnik zbiegł

PAP / kw
Poniedziałek, 29 lipca 2019, godz. 07:19
Co najmniej trzy osoby zginęły, a 12 zostało rannych w wyniku strzelaniny, do której doszło w niedzielę wieczorem na dorocznym Festiwalu Czosnku w miejscowości Gilroy w Kalifornii - poinformowały lokalne służby medyczne, na które powołuje się agencja AP.
więcej

Fala upałów dotarła do Skandynawii. Norwegia doświadcza "tropikalnych nocy"

PAP / pk
Niedziela, 28 lipca 2019, godz. 21:22
Fala upałów dotarła w weekend do Skandynawii, przynosząc nietypowo wysokie dla tego regionu temperatury. Na dalekiej północy Szwecji słupki rtęci skoczyły do poziomu nienotowanego od dekad, a w Finlandii kierowców ostrzegano przed poszukującymi wody łosiami.
więcej

Polskie MSZ wzywa władze Rosji do zaprzestania użycia siły wobec pokojowych demonstracji

PAP / pk
Niedziela, 28 lipca 2019, godz. 16:33
Polskie MSZ w wydanym w niedzielę oświadczeniu wzywa władze Rosji do "zaprzestania użycia siły wobec pokojowych demonstracji oraz dokonywania arbitralnych zatrzymań". To reakcja na aresztowanie przez policję w Moskwie blisko 1400 osób na proteście opozycji.
więcej

Lider rosyjskiej opozycji w szpitalu z powodu "ostrej reakcji alergicznej"

PAP / pk
Niedziela, 28 lipca 2019, godz. 14:02
Jeden z najważniejszych liderów rosyjskiej opozycji Aleksiej Nawalny został nad ranem w niedzielę przewieziony z aresztu do szpitala z powodu "ostrej reakcji alergicznej" - przekazała jego rzeczniczka Kira Jarmysz.
więcej

Ok. 40 tys. litrów ropy naftowej wyciekło u wybrzeży Chile

PAP / pk
Niedziela, 28 lipca 2019, godz. 11:32
Ok. 40 tys. litrów ropy naftowej wyciekło wskutek operacji na terminalu firmy wydobywczej znajdującej się na wyspie u wybrzeży Chile - podały chilijskie władze. Wyciek miał miejsce na obszarze znanym z najczystszych wód na Ziemi i bogatego ekosystemu morskiego.
więcej

105 lat temu wybuchła I wojna światowa

PAP / pk
Niedziela, 28 lipca 2019, godz. 10:25
105 lat temu, 28 lipca 1914 r., wybuchła I wojna światowa. Przez wówczas żyjących była nazywana Wielką Wojną, przy czym określenie to dotyczyło zarówno zaangażowanych w nią ludzi oraz środków, jak i ogromu spustoszeń, których dokonała głównie w Europie. Rzadko się pamięta, że obok Francji głównym teatrem działań były ziemie polskie.
więcej

Syria: ostatnie ataki spowodowały śmierć ponad 100 osób

KAI / df
Sobota, 27 lipca 2019, godz. 21:30
Celowe ataki wymierzone w cywilów są zbrodniami wojennymi, a ci, którzy na nie zezwalają i się ich dopuszczają są zbrodniarzami odpowiedzialnymi za te działania. Opinię tę wyraził wysoki komisarz Narodów Zjednoczonych do spraw praw człowieka po ostatnich atakach w regionie Idlibu w Syrii oraz w północno-zachodnim regionie tego kraju.
więcej

Czerwony Półksiężyc: nawet do 200 migrantów mogło zginąć u wybrzeży Libii

PAP / df
Sobota, 27 lipca 2019, godz. 17:00
Możliwe, że nawet do 200 osób zginęło w katastrofie statku z migrantami u wybrzeży Libii - poinformował w sobotę w rozmowie z agencją dpa lokalny przedstawiciel Czerwonego Półksiężyca. Dotąd wydobyto zwłoki 67 osób, a 138 osób uznaje się za zaginione - dodał.
więcej

Co najmniej osiem ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi na Filipinach

PAP / df
Sobota, 27 lipca 2019, godz. 10:00
Co najmniej osiem osób zginęło, a 60 zostało rannych w wyniku trzęsienia ziemi, które w sobotę rano czasu lokalnego nawiedziło północą część Filipin. Dwa wstrząsy - pierwszy o magnitudzie 5,4 i drugi, wtórny o magnitudzie 5,9 - spowodowały także znaczne szkody.
więcej

Spółka Nord Stream 2 zaskarżyła nowelizację unijnej dyrektywy gazowej

PAP / pk
Piątek, 26 lipca 2019, godz. 20:33
Kontrolowana przez rosyjski Gazprom spółka Nord Stream 2, która buduje bałtycki gazociąg o tej nazwie, poinformowała w piątek, że wystąpiła do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej o unieważnienie nowelizacji unijnej dyrektywy gazowej.
więcej

Osunięcie się zbocza w Maroku pogrzebało jadący mikrobus, zginęło 15 osób

PAP / pk
Piątek, 26 lipca 2019, godz. 17:48
Osunięcie się rozmiękłego od ulewnych deszczów zbocza w górach Atlasu w Maroku pogrzebało jadący mikrobus, w którym zginęło 15 osób - poinformowały w piątek lokalne władze. Śmierć poniosło 11 kobiet, trzech mężczyzn i dziecko.
więcej

Ambasada USA na Ukrainie chwali działania Kijowa ws. rosyjskiego tankowca

PAP / pk
Piątek, 26 lipca 2019, godz. 16:08
Ambasada USA na Ukrainie pochwaliła w piątek działania władz w Kijowie wobec rosyjskiego tankowca, zatrzymanego za udział w listopadowym ataku na okręty ukraińskiej marynarki wojennej w rejonie Cieśniny Kerczeńskiej oraz uwolnienie załogi tej jednostki.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?