USA przekażą Ukrainie 10 mln dolarów na rozwój morskiej floty wojennej

PAP / pk
Sobota, 22 grudnia 2018, godz. 09:38
Amerykański Departament Stanu oświadczył, że przekaże Ukrainie 10 mln dolarów jako wsparcie dla rozwoju morskiej floty wojennej tego kraju. "Robimy to solidarnie z Litwą i Wielką Brytanią" - zakomunikował Departament Stanu.
więcej

ONZ: w Syrii nie zdołaliśmy zatrzymać logiki wojny

PAP / kw
Piątek, 21 grudnia 2018, godz. 18:50
Ustępujący ze stanowiska specjalnego wysłannika ONZ do Syrii Staffan Mistura powiedział w czwartek w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, że w Syrii pozostaje wiele do zrobienia. "Żadne wysiłki (...) nie były w stanie zatrzymać logiki wojny" - dodał.
więcej

Hiszpania: Katalonia sparaliżowana protestami separatystów

PAP / kw
Piątek, 21 grudnia 2018, godz. 16:39
Od piątkowego ranka w całej Katalonii trwają protesty organizacji separatystycznych, których członkowie demonstrują swój sprzeciw wobec posiedzenia hiszpańskiego rządu w Barcelonie.
więcej

Erdogan: przełożymy planowaną ofensywę Turcji w północnej Syrii

PAP / kw
Piątek, 21 grudnia 2018, godz. 15:09
Turcja przełoży planowaną operację wojskową w północno-wschodniej Syrii - poinformował w piątek turecki prezydent Recep Tayyip Erdogan. Dodał, że działania zbrojne rozpoczną się w ciągu najbliższych miesięcy.
więcej

"NYT": największy kanadyjski bank miał dostęp do danych Facebooka. Bank zaprzecza, gazeta obstaje przy swoich informacjach

PAP / pch
Piątek, 21 grudnia 2018, godz. 10:11
Największy kanadyjski bank, Royal Bank of Canada (RBC), wykorzystywał specjalny dostęp do prywatnych wiadomości przesyłanych przez użytkowników Facebooka - napisał "New York Times". Bank zaprzecza, gazeta obstaje przy swoich informacjach.
więcej

"AP": Amerykanie wycofają połowę żołnierzy z Afganistanu. Kiedy może do tego dojść?

PAP / pch
Piątek, 21 grudnia 2018, godz. 09:49
Pentagon planuje wycofać z Afganistanu około połowy spośród 14 tys. służących tam amerykańskich żołnierzy - podaje w piątek AP, powołując się na źródła we władzach USA. Dodaje, że może do tego dojść latem, jednak na razie nie ma ostatecznej decyzji co do terminu.
więcej

Przedstawiciele kopalni w Karwinie: w wyniku wybuchu metanu zginęło 13 górników: 11 Polaków i dwóch Czechów

PAP / pch
Piątek, 21 grudnia 2018, godz. 07:37
W Karwinie doszło do wybuchu metanu. Zginęło co najmniej 13 górników, w tym 11 Polaków. Na miejsce jedzie premier Andrej Babisz i Mateusz Morawiecki.
więcej

Niemcy: samochód wjechał w przystanek autobusowy, jedna osoba nie żyje

PAP / ml
Czwartek, 20 grudnia 2018, godz. 22:04
Mały samochód osobowy wjechał w czwartek w ludzi czekających na przystanku autobusowym w Recklinghausen w Nadrenii Północnej-Westfalii, co spowodowało śmierć starszej kobiety i ranienie ośmiu innych osób - poinformowała niemiecka policja.
więcej

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk złożył życzenia z okazji nadchodzących świąt

PAP / ml
Czwartek, 20 grudnia 2018, godz. 20:40
Kolędę "Wśród nocnej ciszy" zaśpiewał szef Rady Europejskiej Donald Tusk w nagraniu opublikowanym w czwartek na Twitterze. Rodakom i wszystkim Europejczykom życzył, by "wśród tej nocnej ciszy usłyszeli siebie nawzajem, swoje głosy miłości i nadziei".
więcej

Państwa UE po raz pierwszy zgadzają się na limity CO2 dla ciężarówek

PAP / ml
Czwartek, 20 grudnia 2018, godz. 19:44
Ministrowie odpowiedzialni za sprawy środowiska wypracowali w czwartek porozumienie w sprawie projektu przepisów dotyczących ustanowienia limitów emisji CO2 dla samochodów ciężarowych. To decyzja historyczna, bo takich ograniczeń do tej pory w UE nie było.
więcej

May: podzielamy to samo zobowiązanie i troskę o przyszłość Europy

PAP / ml
Czwartek, 20 grudnia 2018, godz. 15:26
Podzielamy to samo zobowiązanie i troskę o przyszłość Europy. Niepokoją nas działania Rosji podkopujące bezpieczeństwo europejskie - powiedziała w czwartek premier Theresa May po zakończeniu polsko-brytyjskich konsultacji międzyrządowych.
więcej

Morawiecki: sytuacja Polaków w Wielkiej Brytanii to kluczowy aspekt rozmów z May

PAP / pk
Czwartek, 20 grudnia 2018, godz. 12:15
Sytuacja Polaków w Wielkiej Brytanii stanowi kluczowy aspekt rozmów przedstawicieli polskiego rządu z brytyjską premier Theresą May; ważne jest też utrzymanie swobody wymiany handlowej - napisał w czwartek premier Mateusz Morawiecki na Twitterze.
więcej

Urodziła 13 tys. metrów nad ziemią. Wszystko dzięki mężowi

popularne.pl / jp
Czwartek, 20 grudnia 2018, godz. 11:20
- To był dla nas piękny moment. Wsiedliśmy na pokład ze 144 pasażerami, ale wylądowaliśmy ze 145 - mówił jeden członek załogi.
więcej

Premier May: Polska jednym z najbliższych sojuszników Wielkiej Brytanii

PAP / pk
Czwartek, 20 grudnia 2018, godz. 09:19
Brytyjska premier Theresa May oceniła przed czwartkowymi polsko-brytyjskimi konsultacjami międzyrządowymi, że Polska "jest jednym z najbliższych przyjaciół i sojuszników Wielkiej Brytanii". Jak podkreśliła, docenia wkład polskich migrantów w rozwój kraju.
więcej

Pomnik Katyński w Jersey City pozostanie w pierwotnym miejscu

PAP / pk
Czwartek, 20 grudnia 2018, godz. 08:55
Pomnik Katyński pozostanie w dotychczasowym miejscu przy placu Exchange Place w Jersey City - zdecydowała w środę (czasu lokalnego) rada miejska. Obecni na posiedzeniu przedstawiciele Polonii przyjęli wynik głosowania wiwatami.
więcej

Elon Musk zaprezentował pierwszy tunel Boring Company w Los Angeles

PAP / ml
Środa, 19 grudnia 2018, godz. 13:54
Elon Musk zaprezentował pierwszy odcinek tunelu Loop budowanego przez jego firmę Boring Company w metropolii Los Angeles. Ukończony fragment ma długość 1,14 mili (1,83 km) - podała w środę agencja Reutera.
więcej

KE: Timmermans przedstawił komisarzom sytuację w sprawie praworządności w Polsce

PAP / ml
Środa, 19 grudnia 2018, godz. 12:56
Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans na cotygodniowym spotkaniu komisarzy w środę przedstawił sytuację dotyczącą praworządności w Polsce - poinformował na konferencji prasowej w Brukseli wiceszef KE Valdis Dombrovskis.
więcej

UE uzgodniła wprowadzenie zakazu plastikowych sztućców i słomek

PAP / ml
Środa, 19 grudnia 2018, godz. 12:12
Negocjatorzy z PE i państw członkowskich porozumieli się w środę w sprawie nowych przepisów, które mają ograniczyć liczbę plastikowych śmieci trafiających do mórz. W UE zakazane będą m.in. plastikowe talerze, słomki, czy patyczki higieniczne.
więcej

"FT": małe ustępstwa Orbana nie zakończą węgierskich protestów

PAP / ml
Środa, 19 grudnia 2018, godz. 10:50
Trwające od kilku dni antyrządowe protesty na Węgrzech mogą być większym zagrożeniem dla premiera Viktora Orbana niż wszystkie dotychczasowe, bo demonstrantów nie zadowoli ewentualnie wycofanie się rządu z ustawy o nadgodzinach - uważa "Financial Times".
więcej

Światowy Kongres Żydów zaniepokojony decyzją Lwowskiej Rady Obwodowej o ogłoszeniu roku 2019 rokiem Stepana Bandery

PAP / pch
Wtorek, 18 grudnia 2018, godz. 21:30
Światowy Kongres Żydów wyraził we wtorek zaniepokojenie doniesieniami, że Lwowska Rada Obwodowa ogłosiła rok 2019 rokiem Stepana Bandery. "Wzywam obwód lwowski do ponownego rozważenia tej niepokojącej decyzji" - zaapelował wiceprezes Kongresu Robert Singer.
więcej

W Genewie postanowiono o utworzeniu syryjskiej komisji konstytucyjnej. Ma się składać ze 150 członków

PAP / pch
Wtorek, 18 grudnia 2018, godz. 20:27
Ministrowie spraw zagranicznych Rosji, Iranu i Turcji poinformowali we wtorek w Genewie, że powołana została syryjska komisja konstytucyjna. Pierwsze posiedzenie komisji zaplanowane jest na początek przyszłego roku.
więcej

Poroszenko: Bank Światowy zatwierdził wart 750 mln USD kredyt dla Ukrainy. To "namacalny postęp na ścieżce reform"

PAP / pch
Wtorek, 18 grudnia 2018, godz. 18:30
Bank Światowy zgodził się na udzielenie Ukrainie kredytu o wartości 750 mln USD - napisał we wtorek na Twitterze prezydent tego państwa Petro Poroszenko, uznając to za dowód na "namacalny postęp na ścieżce reform".
więcej

Włochy: odbudowa zawalonego mostu w Genui będzie kosztować 202 mln euro. Zaprojektuje go Renzo Piano

PAP / pch
Wtorek, 18 grudnia 2018, godz. 17:30
202 miliony euro kosztować będzie budowa mostu w Genui w miejscu konstrukcji zawalonej w sierpniu - ogłosiły we wtorek lokalne władze w wydanym dekrecie. Nowy most powstanie według projektu światowej sławy architekta Renzo Piano, który będzie nadzorował prace.
więcej

Kreml skrytykował rezolucję Zgromadzenia Ogólnego ONZ o militaryzacji Krymu

PAP / pk
Wtorek, 18 grudnia 2018, godz. 12:12
Kreml nie zgadza się z przyjętą przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją przedłożoną przez Ukrainę, dotyczącą problemu militaryzacji Krymu - powiedział we wtorek rzecznik prezydenta Władimira Putina Dmitrij Pieskow. Wiele państw wstrzymało się w ONZ od głosu.
więcej

Meczet w Berlinie przeszukiwany; podejrzenie finansowania terroryzmu

PAP / pk
Wtorek, 18 grudnia 2018, godz. 09:37
Berlińska policja od wczesnych godzin rannych prowadzi we wtorek przeszukania na terenie jednego z meczetów i w innych obiektach w stolicy Niemiec w ramach śledztwa w sprawie możliwego finansowania działalności terrorystycznej - poinformowała prokuratura.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook