Nepal: Co najmniej 8 himalaistów zginęło na górze Gurja

PAP / kk
Sobota, 13 października 2018, godz. 12:16
Co najmniej ośmiu alpinistów straciło życie w masywie góry Gurja w Himalajach w Nepalu podczas gwałtownej burzy śnieżnej, która zniszczyła w piątek ich obóz - poinformowała w sobotę nepalska policja.
więcej

Izrael: sześciu Palestyńczyków zginęło w protestach w Strefie Gazy

PAP / ms
Piątek, 12 października 2018, godz. 21:50
Sześciu Palestyńczyków zostało w piątek zastrzelonych przez izraelskich żołnierzy podczas cotygodniowych protestów w Strefie Gazy przy granicy z Izraelem - poinformowało palestyńskie ministerstwo zdrowia.
więcej

Hakerzy uzyskali dostęp do profili 29 mln użytkowników Facebooka

PAP / ms
Piątek, 12 października 2018, godz. 20:44
Facebook poinformował w piątek, że hakerzy uzyskali dostęp do danych 29 milionów jego użytkowników. Chodzi o hakerski atak ujawniony dwa tygodnie temu.
więcej

USA: huragan Michael zabił 11 osób, obecnie skierował się nad Atlantyk

PAP / ms
Piątek, 12 października 2018, godz. 19:27
Ekipy ratownicze przeczesują ruiny domów, szukając żywych ludzi lub ciał osób zabitych przez żywioł. Działania są utrudniane przez wiele powalonych drzew. Ulice są zalane.
więcej

Litwa: zakończono rozpatrywanie sprawy sowieckiej agresji z 1991 r.

PAP / ms
Piątek, 12 października 2018, godz. 18:34
Na ławie oskarżonych zasiadało dwóch rosyjskich oficerów. 64 oskarżonych o zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciwko ludzkości zostanie osądzonych zaocznie.
więcej

Ukraina: rzeczniczka MSZ: rosyjskie obrony kończą się agresją

PAP / ms
Piątek, 12 października 2018, godz. 17:26
Obrona rosyjskich interesów za granicą kończy się agresją wobec innych państw - oświadczyła w piątek rzeczniczka MSZ w Kijowie Mariana Beca w reakcji na ostrzeżenie Kremla, że jest gotów bronić interesów prawosławia na Ukrainie.
więcej

KE apeluje o zakończenie wewnętrznych kontroli granicznych w Schengen

PAP / ms
Piątek, 12 października 2018, godz. 16:26
Państwa członkowskie powinny zakończyć kontrole na wewnętrznych granicach w strefie Schengen, wprowadzone tymczasowo w związku z kryzysem migracyjnym - oświadczył w piątek unijny komisarz ds. wewnętrznych i migracji Dimitris Awramopulos.
więcej

Pokój między Etiopią i Erytreą łączy rodziny. "Teraz widzimy owoce pokoju"

KAI / kw
Piątek, 12 października 2018, godz. 12:42
Zawarcie pokoju między Etiopią i Erytreą połączyło tysiące rozdzielonych rodzin. Norweska Rada ds. Uchodźców (NRC) poinformowała 11 października w Oslo, że od chwili otwarcia granicy przed miesiącem z Erytrei do Etiopii przybyło ponad 10 tys. osób.
więcej

Rosja: kosmonauci, którzy uratowali się z Sojuza, przybyli do Moskwy

PAP / kw
Piątek, 12 października 2018, godz. 10:30
Dwaj kosmonauci, którzy lądowali w czwartek awaryjnie w Kazachstanie po nieudanym starcie rosyjskiego statku kosmicznego Sojuz MS-10 przybyli do Moskwy - poinformował w piątek na swoim Twitterze szef rosyjskiej agencji kosmicznej Roskosmos Dmitrij Rogozin.
więcej

Wielka Brytania: nabywca zniszczonego obrazu Banksy'ego obstaje przy zakupie

PAP / kw
Piątek, 12 października 2018, godz. 09:18
Osoba, która 5 października za ponad milion funtów wylicytowała obraz Banksy'ego "Dziewczynka z balonikiem", postanowiła nie wycofywać się z transakcji, choć zaraz po sprzedaży uległ on zaplanowanemu samozniszczeniu- poinformował dom aukcyjny Sotheby's.
więcej

Uganda: co najmniej 31 zabitych po zejściu lawiny błotnej

PAP / kw
Piątek, 12 października 2018, godz. 08:36
Co najmniej 31 osób zginęło na skutek osunięcia się ziemi ze zbocza góry Elgon na granicy Ugandy i Kenii - poinformował w piątek rząd w Kampali. Fala błota zniszczyła domy w jednej z okolicznych miejscowości i pogrzebała zwierzęta pod zwałami ziemi.
więcej

Wielka Brytania dopuszcza użycie medycznej marihuany. Szef MSW: poruszyły mnie historie chorych dzieci

PAP / kw
Piątek, 12 października 2018, godz. 07:31
Brytyjskie ministerstwo spraw wewnętrznych zdecydowało w czwartek o zmianie przepisów, na mocy których od 1 listopada lekarze specjaliści będą mogli wypisywać pacjentom lekarstwa oparte na medycznej marihuanie.
więcej

Poroszenko: Ukraina jako państwo uznaje wolność wyboru religijnego

PAP / ml
Czwartek, 11 października 2018, godz. 20:07
Państwo ukraińskie uznaje wolność wyboru religii i gwarantuje, że będzie szanowało decyzje ludzi, którzy po ogłoszeniu autokefalii Kościoła Prawosławnego na Ukrainie zechcą pozostać w strukturach prawosławia moskiewskiego - oświadczył w czwartek prezydent Petro Poroszenko.
więcej

Donald Trump: Chinom za długo żyło się za dobrze. "Myślą, że Amerykanie są głupi"

PAP / ml
Czwartek, 11 października 2018, godz. 19:55
Prezydent Donald Trump powiedział w czwartek wywiadzie dla telewizji Fox News, że Chinom za długo żyło się za dobrze, a choć polityka handlowa USA zaszkodziła już chińskiej gospodarce, to on może jeszcze dużo zrobić, by dodatkowo pogorszyć jej kondycję.
więcej

Chiny: cyberprzestępcy włamywali się do usług bankowych przez Apple ID

PAP / ml
Czwartek, 11 października 2018, godz. 18:06
Chińscy operatorzy płatności internetowych AliPay i Tencent poinformowali, że cyberprzestępcy włamywali się na konta ich klientów celem wypłacania gotówki przy użyciu skradzionych wcześniej danych z kont Apple ID - poinformowała w czwartek agencja Bloomberga.
więcej

Trump ogłosił 11 października 2018 Dniem Pamięci gen. Pułaskiego

PAP / ml
Czwartek, 11 października 2018, godz. 16:41
Prezydent USA Donald Trump ogłosił czwartek 11 października 2018 Dniem Pamięci Generała Pułaskiego. Wzywając Amerykanów do uczczenia pamięci tych, którzy "przyczynili się do umocnienia amerykańskiego narodu", nawiązał do jego "szczególnych więzi" z Polakami.
więcej

Rosyjskie media: stan kosmonautów Sojuza jest "nie całkiem dobry"

PAP / pk
Czwartek, 11 października 2018, godz. 13:25
Stan kosmonautów rosyjskiego załogowego statku kosmicznego Sojuz MS-10, którzy po awarii tego statku musieli lądować awaryjnie, jest "nie całkiem dobry" i zostaną oni w najbliższym czasie przewiezieni do Moskwy - podała w czwartek agencja TASS.
więcej

NASA: ratownicy dotarli do kosmonautów Sojuza po awaryjnym lądowaniu

PAP / pk
Czwartek, 11 października 2018, godz. 12:26
Ekipy poszukiwawczo-ratownicze dotarły do członków załogi rosyjskiego statku kosmicznego Sojuz, którzy musieli lądować awaryjnie na terenie Kazachstanu; ich stan jest dobry, obaj są już na zewnątrz - podała w czwartek NASA.
więcej

Prasa: Kolejne spotkanie Trump-Putin możliwe w pierwszej połowie 2019 r.

PAP / pk
Czwartek, 11 października 2018, godz. 09:49
W pierwszej połowie 2019 r. może dojść w Finlandii do ponownego spotkania prezydentów USA i Rosji - podał w środę dziennik "Helsingin Sanomat". Fiński prezydent Sauli Niinisto, który gościł obu przywódców w lipcu, przyznał, że sprawy zmierzają w "niespodziewanie w lepszym kierunku".
więcej

Huragan Michael osłabł; Władze potwierdziły śmierć jednej osoby

PAP / pk
Czwartek, 11 października 2018, godz. 08:42
Jedna osoba zginęła w wyniku uderzenia potężnego huraganu Michael we Florydę. Jak poinformowało w środę wieczorem czasu lokalnego amerykańskie Narodowe Centrum ds. Huraganów (NHC), w ostatnich godzinach wichura osłabła, nadal jednak jest bardzo groźna.
więcej

UE: Timmermans chce kandydować na stanowisko szefa Komisji Europejskiej

PAP / kw
Środa, 10 października 2018, godz. 21:16
Wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans ogłosił w środę w Holandii, że chce kandydować na stanowisko szefa Komisji Europejskiej. By ubiegać się o tę funkcję, musi najpierw uzyskać nominację unijnej centrolewicy na następcę Jean-Claude'a Junckera.
więcej

Węgry: MSZ wzywa ambasador Ukrainy ws. "antywęgierskiej polityki" Kijowa

PAP / kw
Środa, 10 października 2018, godz. 18:17
Węgierskie MSZ wezwało ukraińską ambasador Lubow Nepop z związku z "antywęgierską polityką Ukrainy" - powiedział w środę dziennikarzom wiceminister spraw zagranicznych Levente Magyar na konferencji prasowej w Budapeszcie.
więcej

Rumunia zaniepokojona zwiększoną aktywnością Rosji w regionie Morza Czarnego. "To demonstracja siły"

PAP / pch
Środa, 10 października 2018, godz. 13:30
Należąca do NATO Rumunia wyraziła w środę zaniepokojenie zwiększoną aktywnością militarną Rosji w regionie Morza Czarnego, nad którym jest położona. "Sytuacja zmieniła się drastycznie w ostatnim roku" - powiedział minister obrony Mihai-Viorel Fifor.
więcej

Premier Wielkiej Brytanii powołała wiceministra ds. zdrowia psychicznego. "Ta tragedia pozbawiła zbyt wiele osób życia"

PAP / pch
Środa, 10 października 2018, godz. 12:30
Brytyjska premier Theresa May utworzyła w środę w resorcie zdrowia stanowisko wiceministra, który będzie odpowiedzialny za zdrowie psychiczne obywateli, walkę z nierównościami w dostępie do służby zdrowia i przeciwdziałanie samobójstwom.
więcej

Turcja: cztery osoby utonęły, 30 zaginęło wskutek zatonięcia łodzi z migrantami

PAP / pch
Środa, 10 października 2018, godz. 11:30
Cztery osoby utonęły, a 30 zaginęło i najpewniej też nie żyje wskutek zatonięcia u zachodnich wybrzeży Turcji łodzi z migrantami - poinformowało w środę tureckie ministerstwo spraw wewnętrznych. Trwa akcja poszukiwawczo-ratownicza.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook