Opozycja: Francja nie radzi sobie z problemami powodowanymi przez masową migrację

PAP / pk
Czwartek, 15 sierpnia 2019, godz. 11:30
Zdaniem niektórych francuskich deputowanych z opozycji Francja nie radzi sobie z problemami materialnymi, humanitarnymi i zdrowotnymi, powodowanymi przez masową migrację.
więcej

Czaputowicz: żołnierze USA są bardziej potrzebni w Polsce, niż na Zachodzie

PAP / pk
Czwartek, 15 sierpnia 2019, godz. 10:05
Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz oświadczył w czwartek w rozmowie z agencją dpa, że amerykańscy żołnierze są bardziej potrzebni w Polsce, niż na zachodzie Europy. "Chodzi przede wszystkim o odstraszanie Rosji" - tłumaczył.
więcej

Na Litwę z Polski dotarły wyprawki szkolne z funduszy Senatu RP

PAP / pp
Środa, 14 sierpnia 2019, godz. 16:00
Na Litwę z Polski dotarło we środę prawie 1000 wyprawek szkolnych dla pierwszoklasistów szkół polskich. Są to wyposażone plecaki, które zakupiła Fundacja Pomoc Polakom na Wschodzie z funduszy Senatu RP.
więcej

Opera w San Francisco odwołała koncert Domingo po doniesieniach o molestowaniu

PAP / pk
Środa, 14 sierpnia 2019, godz. 11:29
Dyrekcja drugiej co do wielkości w Ameryce Płn. opery w San Francisco (SFO) podjęła we wtorek decyzję o odwołaniu benefisu z udziałem Placido Domingo, który jest podejrzewany o molestowanie seksualne współpracowniczek. Zmowę milczenia przerwała we wtorek AP.
więcej

Japonia: 23 ofiary śmiertelne upałów, ok. 13 tys. w szpitalach

PAP / kk
Środa, 14 sierpnia 2019, godz. 09:20
23 osoby zmarły, a ponad 12 700 hospitalizowano w Japonii od 5 sierpnia z powodu problemów zdrowotnych w związku z upałami - poinformowały w środę japońskie służby ds. zarządzania katastrofami.
więcej

Legenda opery Placido Domingo oskarżony o molestowanie seksualne

PAP / pk
Środa, 14 sierpnia 2019, godz. 07:54
Przez ok. trzy dekady Placido Domingo, jeden z najsławniejszych śpiewaków i najbardziej wpływowych ludzi światowej opery, próbował nakłaniać kobiety do relacji seksualnych, obiecując im pracę, a w niektórych przypadkach karząc je na niwie zawodowej, gdy mu się opierały.
więcej

Ukraina: w Kijowie wzrost zachorowań na odrę z uwagi na mały zasięg szczepień

PAP / ms
Wtorek, 13 sierpnia 2019, godz. 19:15
W Kijowie zanotowano najwyższy wzrost zachorowań na odrę od uzyskania niepodległości przez Ukrainę w 1991 roku. Sytuację w stolicy może uratować zwiększenie zasięgu szczepień - powiedziała we wtorek dyrektor wydziału zdrowia władz miejskich Walentina Ginzburg.
więcej

UE przeznaczy 9 mln euro na walkę z kryzysem żywnościowym na Haiti

PAP / ms
Wtorek, 13 sierpnia 2019, godz. 17:05
Pomoc pokryje podstawowe potrzeby żywieniowe ponad 130 tys. osób mieszkających na obszarach najbardziej dotkniętych katastrofą.
więcej

Rosja: w Siewierodwińsku promieniowanie znacznie przewyższało naturalny poziom

PAP / ms
Wtorek, 13 sierpnia 2019, godz. 14:50
Przy czwartkowym incydencie na poligonie rosyjskiej marynarki wojennej nad Morzem Białym poziom promieniowania w odległym o 40 kilometrów Siewierodwińsku przewyższał emisję tła naturalnego od 4 do 16 razy - podały we wtorek rosyjskie władze.
więcej

Kolejne protesty na lotnisku w Hongkongu; znów odwołano loty

PAP / pp
Wtorek, 13 sierpnia 2019, godz. 12:00
Zarząd portu lotniczego w Hongkongu odwołał we wtorek po południu większość odlotów, gdy tysiące antyrządowych demonstrantów po raz kolejny rozpoczęły protesty na tym dużym międzynarodowym lotnisku, obsługującym zwykle ok. 800 rejsów dziennie.
więcej

Australia: w ataku nożem w centrum Sydney ranna jedna kobieta

PAP / pp
Wtorek, 13 sierpnia 2019, godz. 09:00
Jedna kobieta została dźgnięta nożem w wyniku ataku, do którego doszło w wtorek w centrum Sydney. Sprawca, który usiłował zadać rany nożem także innym ludziom, został aresztowany. Według świadków i policji krzyczał "Allahu akbar".
więcej

Ponad 500 migrantów na statkach organizacji pozarządowych na Morzu Śródziemnym

PAP / pp
Wtorek, 13 sierpnia 2019, godz. 07:59
Ponad 500 migrantów znajduje się na dwóch statkach organizacji pozarządowych stojących na Morzu Śródziemnym w oczekiwaniu na wpuszczenie do portu. Włoskie porty są zamknięte- powtarza wicepremier Włoch, szef MSW Matteo Salvini.
więcej

USA / Media: wywiad podejrzewa, że w Rosji wybuchł pocisk o napędzie nuklearnym

PAP / kk
Poniedziałek, 12 sierpnia 2019, godz. 21:19
Służby wywiadowcze USA podejrzewają, że niedawny wybuch na poligonie rakietowym rosyjskiej marynarki wojennej w Nionoksie nad Morzem Białym nastąpił w trakcie próby prototypu pocisku manewrującego o napędzie nuklearnym - podał w poniedziałek "New York Times".
więcej

Hiszpania: około tysiąca hektarów lasów spłonęło na wyspie Gran Canaria

PAP / kk
Poniedziałek, 12 sierpnia 2019, godz. 20:04
Około tysiąca hektarów lasów spłonęło w niedzielę na obleganej przez turystów hiszpańskiej wyspie Gran Canaria w archipelagu Wysp Kanaryjskich, co spowodowało ewakuację prawie tysiąca osób - poinformowały lokalne władze. Pożar nie został jeszcze opanowany.
więcej

Belgia: Salah Abdeslam oskarżony także o zamachy w Brukseli

PAP / kk
Poniedziałek, 12 sierpnia 2019, godz. 19:00
Salah Abdeslam, organizator ataków terrorystycznych we Francji z listopada 2015 r., został w poniedziałek formalnie postawiony w stan oskarżenia w Belgii w związku z atakami terrorystycznymi z marca 2016 r. w Brukseli.
więcej

Znaleziono "skarb wróżki". To dziesiątki amuletów, mających odstraszać złe moce

PAP / kk
Poniedziałek, 12 sierpnia 2019, godz. 17:32
Według archeologów mogły należeć do osoby, na przykład niewolnicy, obdarzonej zdolnościami uznanymi za magiczne bądź uzdrawiające.
więcej

Bułgaria: konsultantka resortu zdrowia: można już mówić o epidemii odry

PAP / ml
Poniedziałek, 12 sierpnia 2019, godz. 13:22
W Bułgarii możemy już mówić o epidemii odry - poinformowała w poniedziałek krajowa konsultantka ministerstwa zdrowia ds. epidemiologicznych prof. Mira Kożucharowa. Od lutego do 8 sierpnia odnotowano 1134 przypadki zachorowań na odrę, w tym ponad 700 w Sofii.
więcej

Norwegia: strzelanina w meczecie badana jako akt terroryzmu

PAP / ml
Poniedziałek, 12 sierpnia 2019, godz. 10:59
Sobotnia strzelanina w meczecie na przedmieściach Oslo jest badana jako prawdopodobny akt terrorystyczny - podała w niedzielę norweska policja.
więcej

Jemen: siły saudyjskiej koalicji zaatakowały pozycje separatystów

PAP / kk
Niedziela, 11 sierpnia 2019, godz. 13:27
Siły koalicji dowodzonej przez Arabię Saudyjską zaatakowały pozycje separatystów stwarzające bezpośrednie zagrożenie dla jemeńskich władz. "To pierwsza operacja i będą następne, jeśli warunki koalicji nie będą respektowane" - podano w komunikacie koalicji.
więcej

Indie: do 93 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych powodzi na południu kraju

PAP / kk
Niedziela, 11 sierpnia 2019, godz. 11:05
Co najmniej 93 osoby poniosły śmierć, a ponad 400 tys. zostało ewakuowanych z obszarów w południowych Indiach, na których z powodu ulewnych deszczy wystąpiły ostatnio powodzie i osunięcia ziemi - podały w niedzielę media.
więcej

Trump: Kim wystosował list z "małymi przeprosinami" za testy rakietowe

PAP / jb
Sobota, 10 sierpnia 2019, godz. 17:36
Prezydent USA Donald Trump napisał w sobotę na Twitterze, że lider Korei Płn. Kim Dzong Un wystosował do niego list, w którym były zawarte "małe przeprosiny" za przeprowadzanie przez Koreę Płn. testów rakiet krótkiego zasięgu.
więcej

USA: Miliarder Epstein popełnił samobójstwo w areszcie

PAP / jb
Sobota, 10 sierpnia 2019, godz. 16:14
Jeffrey Epstein, przebywający w areszcie miliarder i finansista, który jest oskarżony o nakłanianie do prostytucji i wykorzystywanie nieletnich dziewcząt, w nocy z piątku na sobotę popełnił samobójstwo - podały w sobotę amerykańskie media.
więcej

Rosja: pierwsi zatrzymani podczas sobotnich demonstracji opozycji

PAP / jb
Sobota, 10 sierpnia 2019, godz. 15:05
W Moskwie i kilku innych rosyjskich miastach w sobotę odbywają się demonstracje opozycji w obronie sprawiedliwych wyborów. OWD-Info, organizacja monitorująca zatrzymania w Rosji, podała, że podczas manifestacji zatrzymanych zostało już 11 osób.
więcej

Malta zgadza się przyjąć 39 migrantów uratowanych w nocy przez statek Open Arms

PAP / jb
Sobota, 10 sierpnia 2019, godz. 13:05
Rząd Malty zgodził się w sobotę przyjąć 39 migrantów uratowanych w nocy przez statek organizacji Open Arms na Morzu Śródziemnym.
więcej

Chiny: 13 ofiar śmiertelnych tajfunu Lekima, 16 osób zaginionych

PAP / jb
Sobota, 10 sierpnia 2019, godz. 12:06
Tajfun Lekima uderzył gwałtownie w sobotę na południowe Chiny powodując ulewne deszcze; w wyniku osunięć ziemi zginęło 13 osób, a 16 jest zaginionych. Ewakuowano ponad milion osób.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?