Arabia Saudyjska od 2016 r. prawie potroiła wydatki na lobbing w USA. Nie waha się używać rezerw finansowych

pap / pch
Piątek, 19 października 2018, godz. 19:31
Od czasu objęcia władzy w USA przez Donalda Trumpa w styczniu ub. roku, Arabia Saudyjska prawie potroiła w wydatki na lobbing w tym kraju. O ile w 2016 r. przeznaczyła na ten cel 10 milionów dolarów, w 2017 r. było to już 27 mln - podaje Center for International Policy.
więcej

Unijny komisarz chce załagodzić napięcia między Rzymem a Unią Europejską. Włoski budżet odbiega od norm unijnych

pap / pch
Piątek, 19 października 2018, godz. 18:30
Unijny komisarz do spraw ekonomicznych Pierre Moscovici powiedział w piątek, że chce załagodzić napięcia między Rzymem a Unią Europejską wywołane projektem włoskiego budżetu na rok 2019, który odbiega od norm unijnych i zakłada zbyt wysoki deficyt.
więcej

Rząd Algierii: burki i nikaby zakazane w pracy. Decyzja podyktowana jest kwestiami bezpieczeństwa

PAP / pch
Piątek, 19 października 2018, godz. 16:31
Noszenie przez kobiety burek i nikabów w miejscach pracy jest zakazane - ogłosił rząd Algierii. Decyzja podyktowana jest kwestiami bezpieczeństwa; zasłanianie twarzy ma utrudniać identyfikację tożsamości.
więcej

USA: w Hollywood trwa Festiwal Filmów Polskich. "Jedno magiczne słowo «Hollywood» wyjaśnia wszystko"

PAP / pch
Piątek, 19 października 2018, godz. 15:40
Pokazem filmu "Dywizjon 303. Historia prawdziwa" w legendarnym kinie The Egyptian w Hollywood, stolicy amerykańskiego filmu, rozpoczął się Festiwal Filmów Polskich. Impreza w tym roku odbywa się po raz 19.
więcej

Premier: jestem umiarkowanym optymistą, że w sprawie Brexitu uda się wypracować odpowiednie rozwiązanie

PAP / pk
Piątek, 19 października 2018, godz. 13:37
Brak uzgodnienia między UE a Wielką Brytanią nie jest rozwiązaniem; Polska zyskuje jako kraj chcący doprowadzić do kompromisu; jestem umiarkowanym optymistą, że uda się wypracować odpowiednie rozwiązanie w sprawie Brexitu - mówił w piątek w Brukseli premier Mateusz Morawiecki.
więcej

Utrzymano karę dla sprawcy napaści na Polaków we włoskim Rimini

PAP / pk
Piątek, 19 października 2018, godz. 12:42
Sąd apelacyjny w Bolonii utrzymał w piątek wyrok 16 lat więzienia dla sprawcy napaści na dwoje Polaków w 2017 roku w Rimini na północy Włoch, Kongijczyka Guerlina Butungu. Sąd odrzucił apelację złożoną przez obronę skazanego, która wnosiła o uniewinnienie.
więcej

Trump: Chaszodżdżi prawdopodobnie nie żyje. "Tak mi się wydaje i jest to bardzo smutne"

PAP / pk
Piątek, 19 października 2018, godz. 09:36
Prezydent USA Donald Trump powiedział w czwartek, że jego zdaniem Dżamal Chaszodżdżi nie żyje. Podkreślił, że reakcja USA w stosunku do Arabii Saudyjskiej prawdopodobnie będzie "bardzo surowa", ale nadal chce wyjaśnienia, co się dokładnie stało z zaginionym dziennikarzem.
więcej

Premier Morawiecki spotkał się w Brukseli z premierem Chin

PAP/ ed
Czwartek, 18 października 2018, godz. 21:57
Premier Mateusz Morawiecki w czwartek w Brukseli, na marginesie szczytu ASEM (Azja-Europa), spotkał się z premierem Chin Li Keqiangiem.
więcej

Angela Merkel: Brexit bez porozumienia byłby problemem dla Irlandii

PAP/ ed
Czwartek, 18 października 2018, godz. 18:10
Kanclerz Niemiec Angela Merkel ostrzegła w czwartek, że wyjście W. Brytanii z UE bez porozumienia byłoby problemem dla Irlandii i Irlandii Północnej ze względu na kwestie graniczne.
więcej

Donald Tusk: interesy Polaków mieszkających dziś w Wielkiej Brytanii nie są zagrożone

PAP/ ed
Czwartek, 18 października 2018, godz. 17:40
Niezależnie od końcowego efektu negocjacji w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii, interesy Polaków mieszkających dziś w Wielkiej Brytanii nie są zagrożone - powiedział w czwartek po unijnym szczycie w Brukseli szef Rady Europejskiej Donald Tusk.
więcej

Prezydent Władimir Putin: Rosja nie boi się konfliktów

KAI / ed
Czwartek, 18 października 2018, godz. 16:08
Rosja nie boi się konfliktów - oświadczył w czwartek prezydent Władimir Putin podczas obrad Klubu Wałdajskiego w Soczi. Ocenił przy tym, że stawianie świata na krawędzi kryzysu jest polityką nieodpowiedzialną, i zapewnił, że Rosja nie będzie jej prowadzić.
więcej

Trump grozi zamknięciem granicy, jeśli Meksyk nie zatrzyma imigrantów

PAP/ ed
Czwartek, 18 października 2018, godz. 15:53
Prezydent USA Donald Trump ostrzegł w czwartek, że wyśle wojsko i zamknie granicę z Meksykiem, jeśli ten kraj nie powstrzyma grup imigrantów z Gwatemali, Hondurasu i Salwadoru zmierzających do Stanów Zjednoczonych.
więcej

Francja: stan klęski żywiołowej w departamencie Aude

PAP / jp
Czwartek, 18 października 2018, godz. 13:20
W wyniku jednej z najgorszych od stulecia powodzi ogłoszono w czwartek w 126 gminach departamentu Aude w południowo-zachodniej Francji stan klęski żywiołowej.
więcej

Premier Morawiecki spotkał się w Brukseli z kanclerz Niemiec Angelą Merkel

PAP / jp
Czwartek, 18 października 2018, godz. 10:10
Premier Mateusz Morawiecki spotkał się w czwartek rano, przed rozpoczęciem drugiego dnia szczytu UE, z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Wśród potencjalnych tematów rozmowy z Merkel szef rządu wymieniał wcześniej Brexit, migrację i sprawy bilateralne.
więcej

Norwegia: rząd przeprosił kobiety szykanowane za związki z Niemcami w czasie II wojny

PAP / jp
Czwartek, 18 października 2018, godz. 08:50
Rząd Norwegii wystosował oficjalne przeprosiny wobec Norweżek, które za związki z żołnierzami III Rzeszy były po drugiej wojnie światowej szykanowane przez władze. Według krajowego Centrum Badań nad Holokaustem i Mniejszościami chodzi o nawet 50 tys. osób.
więcej

UE: w Brukseli zakończył się pierwszy dzień szczytu; bez przełomu ws. Brexitu

PAP / jp
Czwartek, 18 października 2018, godz. 07:35
Bez przełomu w sprawie Brexitu zakończył się pierwszy dzień szczytu UE w Brukseli. Według źródeł przywódcy w trakcie trzygodzinnych rozmów nie zdecydowali, czy zwołają dodatkowy szczyt unijny w listopadzie.
więcej

Po prezentacji May na szczycie UE ws. Brexitu: ton pozytywny, ale nic nowego. Rozmowy nadal będą trwały

PAP / pch
Środa, 17 października 2018, godz. 21:30
Ton brytyjskiej premier Theresy May podczas spotkania z 27 liderami państw i rządów UE ws. Brexitu był pozytywny, jednak co do meritum nie powiedziała ona nic nowego - relacjonował po wyjściu z sali przewodniczący Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani.
więcej

Finlandia: w sondażu internetowym wybrano czas zimowy. 30 proc. odpowiedzi odrzucono, bo wygenerowały je boty

PAP / pch
Środa, 17 października 2018, godz. 20:30
W przeprowadzonym przez fiński rząd sondażu ws. unijnej propozycji odejścia od zmiany czasu zwyciężyła opcja stałego przejścia na czas zimowy - podał w środę resort transportu i łączności. W badaniu 30 proc. odpowiedzi wygenerowanych zostało przez boty.
więcej

Grecja: szef MSZ podał się do dymisji w związku z umową z Macedonią. Chodzi o zmianę nazwy tego kraju

PAP / pch
Środa, 17 października 2018, godz. 19:30
Minister spraw zagranicznych Grecji Nikos Kodzias podał się w środę do dymisji z powodu konfliktu na tle umowy z Macedonią w sprawie zmiany nazwy tego kraju - podało rządowe centrum informacyjne. Premier Aleksis Cipras przyjął rezygnację.
więcej

Prezydent Ukrainy: w tragedii w Kerczu na Krymie zginęli nasi obywatele. To "straszliwe zabójstwo"

PAP / pch
Środa, 17 października 2018, godz. 18:30
Tragedia w Kerczu na zajętym przez Rosję Krymie musi być wyjaśniona, gdyż zginęli w niej obywatele Ukrainy - oświadczył w środę prezydent tego kraju Petro Poroszenko, który nazwał wydarzenia na półwyspie "straszliwym zabójstwem".
więcej

Sekretarz stanu USA: możemy znieść część sankcji nałożonych na Ankarę. "Pewne były bezpośrednio związane z pastorem Brunsonem"

PAP / pch
Środa, 17 października 2018, godz. 17:30
Po uwolnieniu przez turecki sąd amerykańskiego pastora Andrew Brunsona Waszyngton może znieść część sankcji nałożonych na Turcję - oświadczył w środę sekretarz stanu USA Mike Pompeo po spotkaniu z prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem.
więcej

W Gruzji trwa walka na taśmy i kompromitujące materiały. To ostatnie bezpośrednie wybory prezydenckie w Gruzji

PAP / pch
Środa, 17 października 2018, godz. 16:30
W Gruzji przed zaplanowanymi na 28 października wyborami prezydenckimi trwa walka na kompromitujące materiały. W poprzedni weekend w mediach pojawiło się nagranie, na którym słychać, jak urzędnik prokuratury mówi m.in. o zmowie z rządzącą partią.
więcej

Krym: strzelanina i wybuch w szkole. "Strzelali, zabijając kogo popadło"

PAP / kw
Środa, 17 października 2018, godz. 13:34
Co najmniej 10 osób zginęło w środę w technikum w mieście Kercz na Półwyspie Krymskim w następstwie wybuchu gazu - podały rosyjskie media. Według ich źródeł rannych zostało też 50 osób.
więcej

Sekretarz stanu USA o rozmowach w Rijadzie o zaginionym dziennikarzu saudyjskim

PAP / kw
Środa, 17 października 2018, godz. 10:36
Sekretarz stanu USA Mike Pompeo powiedział, że przywódcy saudyjscy zdecydowanie zaprzeczyli, aby posiadali jakąkolwiek wiedzę o tym, do czego doszło w saudyjskim konsulacie w Stambule podczas wizyty Dżamala Chaszodżdżiego i obiecali przeprowadzenie pełnego i wiarygodnego dochodzenia.
więcej

Izraelskie myśliwce zaatakowały cele w Strefie Gazy po ostrzale rakietowym

PAP / kw
Środa, 17 października 2018, godz. 08:39
Izraelskie myśliwce zaatakowały w środę rano cele w Strefie Gazy po wystrzeleniu rakiety przez bojowników z terenów tej palestyńskiej enklawy; pocisk trafił w dom w mieście Beer Szewa na południu Izraela - poinformowała izraelska armia.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook