Pakistan: czterech zabitych, 20 rannych w wybuchu w meczecie

PAP / pp
Piątek, 16 sierpnia 2019, godz. 16:52
Cztery osoby zginęły, a ponad 20 zostało rannych w eksplozji, do której doszło podczas piątkowych modlitw w meczecie na przedmieściach Kwety, stolicy prowincji Beludżystan w zachodnim Pakistanie - poinformowała policja.
więcej

Zmiany klimatyczne zagrażają naszej żywności

KAI / pp
Piątek, 16 sierpnia 2019, godz. 16:05
Światowe zasoby wody i ziemi są dziś wykorzystywane w "bezprecedensowych" rozmiarach, co w połączeniu z kryzysem klimatycznym powoduje ogromne napięcia w zakresie możliwości wyżywienia ludzkości - czytamy w raporcie ONZ.
więcej

USA: Trump o sprawcach strzelanin: to chorzy psychicznie

PAP / ms
Piątek, 16 sierpnia 2019, godz. 07:56
Prezydent Donald Trump oświadczył w czwartek, że popiera dokładniejsze sprawdzanie nabywców broni palnej, ale uważa, że sprawcy ostatnich strzelanin to osoby chore psychicznie.oraz, że USA potrzebują więcej szpitali psychiatrycznych.
więcej

Niemieckie media wzywają rząd, by zapobiegł kryzysowi gospodarczemu

PAP / pk
Czwartek, 15 sierpnia 2019, godz. 13:29
Niemiecka prasa najwięcej uwagi poświęca w czwartek danym dotyczącym kondycji gospodarczej RFN. Media wzywają rząd do podjęcia działań, które zapobiegłyby kryzysowi gospodarczemu. W drugim kwartale 2019 roku PKB Niemiec skurczył się o 0,1 proc.
więcej

Opozycja: Francja nie radzi sobie z problemami powodowanymi przez masową migrację

PAP / pk
Czwartek, 15 sierpnia 2019, godz. 11:30
Zdaniem niektórych francuskich deputowanych z opozycji Francja nie radzi sobie z problemami materialnymi, humanitarnymi i zdrowotnymi, powodowanymi przez masową migrację.
więcej

Czaputowicz: żołnierze USA są bardziej potrzebni w Polsce, niż na Zachodzie

PAP / pk
Czwartek, 15 sierpnia 2019, godz. 10:05
Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz oświadczył w czwartek w rozmowie z agencją dpa, że amerykańscy żołnierze są bardziej potrzebni w Polsce, niż na zachodzie Europy. "Chodzi przede wszystkim o odstraszanie Rosji" - tłumaczył.
więcej

Na Litwę z Polski dotarły wyprawki szkolne z funduszy Senatu RP

PAP / pp
Środa, 14 sierpnia 2019, godz. 16:00
Na Litwę z Polski dotarło we środę prawie 1000 wyprawek szkolnych dla pierwszoklasistów szkół polskich. Są to wyposażone plecaki, które zakupiła Fundacja Pomoc Polakom na Wschodzie z funduszy Senatu RP.
więcej

Opera w San Francisco odwołała koncert Domingo po doniesieniach o molestowaniu

PAP / pk
Środa, 14 sierpnia 2019, godz. 11:29
Dyrekcja drugiej co do wielkości w Ameryce Płn. opery w San Francisco (SFO) podjęła we wtorek decyzję o odwołaniu benefisu z udziałem Placido Domingo, który jest podejrzewany o molestowanie seksualne współpracowniczek. Zmowę milczenia przerwała we wtorek AP.
więcej

Japonia: 23 ofiary śmiertelne upałów, ok. 13 tys. w szpitalach

PAP / kk
Środa, 14 sierpnia 2019, godz. 09:20
23 osoby zmarły, a ponad 12 700 hospitalizowano w Japonii od 5 sierpnia z powodu problemów zdrowotnych w związku z upałami - poinformowały w środę japońskie służby ds. zarządzania katastrofami.
więcej

Legenda opery Placido Domingo oskarżony o molestowanie seksualne

PAP / pk
Środa, 14 sierpnia 2019, godz. 07:54
Przez ok. trzy dekady Placido Domingo, jeden z najsławniejszych śpiewaków i najbardziej wpływowych ludzi światowej opery, próbował nakłaniać kobiety do relacji seksualnych, obiecując im pracę, a w niektórych przypadkach karząc je na niwie zawodowej, gdy mu się opierały.
więcej

Ukraina: w Kijowie wzrost zachorowań na odrę z uwagi na mały zasięg szczepień

PAP / ms
Wtorek, 13 sierpnia 2019, godz. 19:15
W Kijowie zanotowano najwyższy wzrost zachorowań na odrę od uzyskania niepodległości przez Ukrainę w 1991 roku. Sytuację w stolicy może uratować zwiększenie zasięgu szczepień - powiedziała we wtorek dyrektor wydziału zdrowia władz miejskich Walentina Ginzburg.
więcej

UE przeznaczy 9 mln euro na walkę z kryzysem żywnościowym na Haiti

PAP / ms
Wtorek, 13 sierpnia 2019, godz. 17:05
Pomoc pokryje podstawowe potrzeby żywieniowe ponad 130 tys. osób mieszkających na obszarach najbardziej dotkniętych katastrofą.
więcej

Rosja: w Siewierodwińsku promieniowanie znacznie przewyższało naturalny poziom

PAP / ms
Wtorek, 13 sierpnia 2019, godz. 14:50
Przy czwartkowym incydencie na poligonie rosyjskiej marynarki wojennej nad Morzem Białym poziom promieniowania w odległym o 40 kilometrów Siewierodwińsku przewyższał emisję tła naturalnego od 4 do 16 razy - podały we wtorek rosyjskie władze.
więcej

Kolejne protesty na lotnisku w Hongkongu; znów odwołano loty

PAP / pp
Wtorek, 13 sierpnia 2019, godz. 12:00
Zarząd portu lotniczego w Hongkongu odwołał we wtorek po południu większość odlotów, gdy tysiące antyrządowych demonstrantów po raz kolejny rozpoczęły protesty na tym dużym międzynarodowym lotnisku, obsługującym zwykle ok. 800 rejsów dziennie.
więcej

Australia: w ataku nożem w centrum Sydney ranna jedna kobieta

PAP / pp
Wtorek, 13 sierpnia 2019, godz. 09:00
Jedna kobieta została dźgnięta nożem w wyniku ataku, do którego doszło w wtorek w centrum Sydney. Sprawca, który usiłował zadać rany nożem także innym ludziom, został aresztowany. Według świadków i policji krzyczał "Allahu akbar".
więcej

Ponad 500 migrantów na statkach organizacji pozarządowych na Morzu Śródziemnym

PAP / pp
Wtorek, 13 sierpnia 2019, godz. 07:59
Ponad 500 migrantów znajduje się na dwóch statkach organizacji pozarządowych stojących na Morzu Śródziemnym w oczekiwaniu na wpuszczenie do portu. Włoskie porty są zamknięte- powtarza wicepremier Włoch, szef MSW Matteo Salvini.
więcej

USA / Media: wywiad podejrzewa, że w Rosji wybuchł pocisk o napędzie nuklearnym

PAP / kk
Poniedziałek, 12 sierpnia 2019, godz. 21:19
Służby wywiadowcze USA podejrzewają, że niedawny wybuch na poligonie rakietowym rosyjskiej marynarki wojennej w Nionoksie nad Morzem Białym nastąpił w trakcie próby prototypu pocisku manewrującego o napędzie nuklearnym - podał w poniedziałek "New York Times".
więcej

Hiszpania: około tysiąca hektarów lasów spłonęło na wyspie Gran Canaria

PAP / kk
Poniedziałek, 12 sierpnia 2019, godz. 20:04
Około tysiąca hektarów lasów spłonęło w niedzielę na obleganej przez turystów hiszpańskiej wyspie Gran Canaria w archipelagu Wysp Kanaryjskich, co spowodowało ewakuację prawie tysiąca osób - poinformowały lokalne władze. Pożar nie został jeszcze opanowany.
więcej

Belgia: Salah Abdeslam oskarżony także o zamachy w Brukseli

PAP / kk
Poniedziałek, 12 sierpnia 2019, godz. 19:00
Salah Abdeslam, organizator ataków terrorystycznych we Francji z listopada 2015 r., został w poniedziałek formalnie postawiony w stan oskarżenia w Belgii w związku z atakami terrorystycznymi z marca 2016 r. w Brukseli.
więcej

Znaleziono "skarb wróżki". To dziesiątki amuletów, mających odstraszać złe moce

PAP / kk
Poniedziałek, 12 sierpnia 2019, godz. 17:32
Według archeologów mogły należeć do osoby, na przykład niewolnicy, obdarzonej zdolnościami uznanymi za magiczne bądź uzdrawiające.
więcej

Bułgaria: konsultantka resortu zdrowia: można już mówić o epidemii odry

PAP / ml
Poniedziałek, 12 sierpnia 2019, godz. 13:22
W Bułgarii możemy już mówić o epidemii odry - poinformowała w poniedziałek krajowa konsultantka ministerstwa zdrowia ds. epidemiologicznych prof. Mira Kożucharowa. Od lutego do 8 sierpnia odnotowano 1134 przypadki zachorowań na odrę, w tym ponad 700 w Sofii.
więcej

Norwegia: strzelanina w meczecie badana jako akt terroryzmu

PAP / ml
Poniedziałek, 12 sierpnia 2019, godz. 10:59
Sobotnia strzelanina w meczecie na przedmieściach Oslo jest badana jako prawdopodobny akt terrorystyczny - podała w niedzielę norweska policja.
więcej

Jemen: siły saudyjskiej koalicji zaatakowały pozycje separatystów

PAP / kk
Niedziela, 11 sierpnia 2019, godz. 13:27
Siły koalicji dowodzonej przez Arabię Saudyjską zaatakowały pozycje separatystów stwarzające bezpośrednie zagrożenie dla jemeńskich władz. "To pierwsza operacja i będą następne, jeśli warunki koalicji nie będą respektowane" - podano w komunikacie koalicji.
więcej

Indie: do 93 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych powodzi na południu kraju

PAP / kk
Niedziela, 11 sierpnia 2019, godz. 11:05
Co najmniej 93 osoby poniosły śmierć, a ponad 400 tys. zostało ewakuowanych z obszarów w południowych Indiach, na których z powodu ulewnych deszczy wystąpiły ostatnio powodzie i osunięcia ziemi - podały w niedzielę media.
więcej

Trump: Kim wystosował list z "małymi przeprosinami" za testy rakietowe

PAP / jb
Sobota, 10 sierpnia 2019, godz. 17:36
Prezydent USA Donald Trump napisał w sobotę na Twitterze, że lider Korei Płn. Kim Dzong Un wystosował do niego list, w którym były zawarte "małe przeprosiny" za przeprowadzanie przez Koreę Płn. testów rakiet krótkiego zasięgu.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?