40 tys. sygnałów o szastaniu pieniędzmi

W ciągu jednego dnia rząd Włoch kierowany przez Mario Montiego otrzymał od obywateli 40 tysięcy sygnałów o przypadkach szastania publicznymi pieniędzmi. Gabinet zaapelował o takie informacje w ramach walki z plagą marnotrawstwa środków z budżetu.

 

Po jednym dniu działania uruchomionej przez rząd specjalnej strony internetowej, gdzie można przekazywać takie wiadomości, podkreśla się, że nikt nie spodziewał się tak masowego odzewu na apel Rady Ministrów.

Obliczono, że średnio co 4 sekundy nadsyłany jest kolejny sygnał.

 

Rząd wyjaśnił wcześniej, że informacje te pomogą ekspertom dokończyć prace, mające na celu wskazanie wszystkich miejsc i przypadków nadmiernego wydawania publicznych pieniędzy, głównie w administracji państwowej.

Specjaliści już analizują nadesłane sygnały.

 

Inicjatywa zwrócenia się do obywateli z prośbą o pomoc w szukaniu oszczędności została zawarta - i natychmiast wcielona w życie- w rządowym projekcie ustawy o rewizji wydatków w całej administracji, w tym w poszczególnych ministerstwach. Przewiduje ona, że w ten sposób uzyska się dodatkowo 4,2 miliarda euro. Jeśli natomiast - ostrzegł rząd - oszczędności te nie znajdą się, od października podniesiony zostanie podatek VAT, z 21 do 23 procent.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?