Peru: Górnicy uwięzieni 200 metrów pod ziemią

Dziewięciu górników od czwartku jest uwięzionych ok. 200 metrów pod ziemią na południu Peru, po tym jak zapadł się szyb nielegalnej kopalni. Z mężczyznami jest utrzymywany kontakt. Akcja ratunkowa była kontynuowana w nocy z soboty na niedzielę.

 

Mężczyźni przebywają pod ziemią od czwartku, gdy częściowo zawalił się szyb w nieczynnej kopalni złota i miedzi w regionie Ica, którą nielegalnie eksploatowali.

Jak ustaliły służby ratunkowe, górnicy znajdują się w poziomym szybie, gdzie od wyjścia oddziela ich ściana ziemi gruba na 6 metrów, która utworzyła się w szybie po niefortunnie przeprowadzonym podziemnym wybuchu.

- Utrzymujemy z nimi kontakt, czują się dobrze - zapewniła policja. Jednak zdaniem przedstawiciela służb medycznych uwięzieni górnicy są odwodnieni, a ich desperacja rośnie.

Jak poinformował przedstawiciel policji Jose Saavedra, przez specjalną tubę przekazano mężczyznom napoje energetyzujące i pożywienie. 

Małe, nielegalne kopalnie w Peru nie należą do rzadkości. Szacuje się, że dochody z nielegalnego wydobycia sięgają nawet 2 mld dolarów rocznie.

Peruwiański eksport opiera się głównie na przemyśle wydobywczym.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?