"Nie wpuścimy do kraju radykalnych imamów"

Po serii zabójstw, dokonanych przez powiązanego z Al-Kaidą sprawcę, władze Francji nie zezwolą radykalnym imamom na wjazd do kraju i udział w konferencji islamskiej w przyszłym miesiącu - oświadczył w poniedziałek prezydent Nicolas Sarkozy.

 

- Jasno wskazałem, że pewni ludzie, którzy zostali zaproszeni na kongres, nie są mile widziani na ziemi francuskiej - powiedział prezydent radiu France Info.

 

Według niego zgody na wjazd nie otrzymają niektórzy spośród imamów, zaproszonych na kongres zwołany przez Związek Francuskich Organizacji Islamskich (UOIF). Ta jedna z trzech działających we Francji federacji muzułmańskich uważana jest za bliską egipskiemu Bractwu Muzułmańskiemu.

 

Prezydent wymienił w gronie osób objętych zakazem byłego członka Bractwa Muzułmańskiego, zamieszkałego obecnie w Katarze egipskiego duchownego, szejka Jussefa al-Karadawiego, który regularnie występuje w telewizji Al-Dżazira.

 

Według Sarkozy'ego, sytuacja jest skomplikowana, ponieważ Karadawi posiada paszport dyplomatyczny i nie potrzebuje wizy na wjazd do Francji. - Poinformowałem samego emira Kataru, że człowiek ten nie jest mile widziany na terytorium Republiki Francuskiej. Nie przyjedzie - zaznaczył Sarkozy.

 

Karadawiemu odmówiono w 2008 roku wizy wjazdowej do Wielkiej Brytanii, motywując to usprawiedliwianiem przez niego aktów terroru. Imam występował w obronie Palestyńczyków, dokonujących samobójczych zamachów w Izraelu oraz akceptował ataki na siły koalicyjne w Iraku.

 

W marcu doszło na południu Francji do serii zabójstw dokonanych przez Francuza pochodzenia algierskiego Mohameda Meraha. 23-letni mężczyzna zastrzelił trzech żołnierzy pochodzenia maghrebskiego w Tuluzie i pobliskim Montauban 11 i 15 marca, a 30-letniego nauczyciela i troje dzieci przed szkołą żydowską w Tuluzie 19 marca.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (5)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Beniamin 14:40:39 | 2012-03-26
I oto przez swoją ,,poprawność"Francja(a pewnie i Europa)budzi się z ręką w nocniku.Zamiast skupiać się na  rzekomych autozagrożeniach (Chrześcijaństwo)trzeba było odpowiednio wcześnie diagnozować obce nam kulturowo i wyjątkowo ekspansywne i agresywne zagrożenia.Teraz to już jest poważny problem i bez odejści od tzw.poprawności nie da się nic poradzić 

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

anonim 14:33:06 | 2012-03-26
@mendoza
chyba judeo-chrześcijańskich Europy Środkowej? (Żydzi z Węgier)

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

anonim 14:32:56 | 2012-03-26
@mendoza
chyba judeo-chrześcijańskich Europy Środkowej? (Żydzi z Węgier)

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

anonim 14:32:35 | 2012-03-26
@mendoza
chyba judeo-chrześcijańskich Europy Środkowej? (żydzi z Węgier)

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~mendoza2 14:22:39 | 2012-03-26
 Panie Sarkozy. Wiem że jesteś dzieckiem Rewolucji Francuskiej.Ale może to czas przebudzenia duchowego i powrotu do chrześcijańskich korzeni Francji.
Wiem, że mój głos ,,głosem wołającego na puszczy" ale wybrzmiał

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook