Większość Greków popiera nowy rząd

Jak wynika z opublikowanego w sobotę sondażu, znaczna większość Greków uważa, że utworzony w ub. piątek nowy rząd daje największą szansę walki z kryzysem gospodarczym.

 

W sondażu przeprowadzonym przez instytut MRB, którego wyniki opublikował dziennik "Realnews", poparcie dla koalicyjnego rządu jedności narodowej premiera Lukasa Papademosa wyraziło 68 proc. ankietowanych.

 

Nowy premier uzyskał aż 75 proc. poparcia. 13 proc. uczestników sondażu opowiedziało się za rządem jednopartyjnym.

 

Z sondażu wynika też, że gdyby wybory parlamentarne odbyły się teraz to zwyciężyłaby konserwatywna Nowa Demokracja, jednak nie uzyskałaby większości bezwzględnej. Oddałoby na nią swoje głosy 33,1 proc. Greków. Socjalistyczny PASOK uzyskałby 18,1 proc. głosów.

 

Większość zwolenników socjalistów (58,3 proc.)uważa, że były premier Jeorjos Papandreu powinien zrezygnować także z przywództwa partii. Wśród kandydatów na to stanowisko najczęściej wymienia się byłego ministra finansów Ewangelosa Wenizelosa i byłego ministra zdrowia Andreasa Lowerdosa.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

andree26 12:37:12 | 2011-11-13
Grecy - macie nadzieję na cud czy złudzenia? Cuda to domena Boga, którego bankierzy i UE się wypierają. Na złudzenia najlepsza jest rzeczywistość. Uważnie się jej przyglądajcie.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook