"Papandreu powinien podać się do dymisji"

Lider greckiej prawicowej opozycji Antonis Samaras oświadczył w niedzielę, że premier Jeorjos Papandreu powinien podać się do dymisji, by umożliwić wyjście z kryzysu politycznego.

 

- Dopóki Papandreu nie zdecyduje się tego zrobić, będzie uniemożliwiać wszelkie rozwiązanie(...) Postanowiłem pomóc - jeśli poda się do dymisji, wszystko potoczy się właściwym torem - oznajmił po krótkim spotkaniu z prezydentem Karolosem Papuliasem Samaras, którego Papandreu wezwał do udziału w rządzie jedności narodowej.

 

Jeszcze przed spotkaniem lider greckiej opozycji zaznaczył, że Grecja powinna "wystosować przesłanie o stabilności".

 

- Jestem świadom niepokoju narodu greckiego. Każdy powinien wziąć na siebie swoją odpowiedzialność. Powinniśmy wystosować za granicę przesłanie o stabilności i wiarogodności, a w kraju przesłanie o stabilności i normalności - oznajmił.

 

- Powiedział pan to, co sam chciałem powiedzieć - odparł na to Papulias.

 

Rzecznik greckiego rządu Ilias Mosialos oświadczył w niedzielę w państwowej telewizji, że rozmowy między rządzącymi socjalistami i opozycją już się rozpoczęły i nazwisko nowego premiera powinno być znane do poniedziałku. Później jednak powiedział agencji AP, że wygłaszając uwagi dotyczące nazwiska premiera wyrażał "osobiste życzenie" i nie była to oficjalna deklaracja.

 

Partia Samarasa Nowa Demokracja zaprzecza, by toczyły się rozmowy na temat rządu jedności narodowej "czy to otwarcie, czy zakulisowo".

 

Kryzys polityczny w Grecji zagraża realizacji porozumienia w sprawie nowego plan ratunkowego dla Grecji, uzgodnionego przez UE i MFW. 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook