Grecy popierają rząd jedności narodowej

Większość Greków opowiada się za rządem jedności narodowej, postulowanym przez rządzących socjalistów, oraz za utrzymaniem euro - wynika z sondaży opublikowanych w niedzielę w prasie greckiej.

 

Według sondażu instytutu Alco, opublikowanego w tygodniku "Protho Thelma", 52 proc. ankietowanych chce "rządu jedności narodowej", a tylko 36 proc. natychmiastowych przedterminowych wyborów, których domaga się prawicowa opozycja.

 

W sondażu instytutu Marc, opublikowanym w dzienniku "Ethos", preferencje respondentów są mniej wyraźne. Za rządem koalicyjnym jest 45 proc. zapytanych, zaś za wyborami - 42 proc.

 

Oba sondaże, zrealizowane na początku tygodnia na próbach tysiąca osób, potwierdzają rekordowe poparcie Greków dla euro. Za utrzymaniem unijnej waluty w ich kraju opowiada się odpowiednio 78 i 81 proc. respondentów, zaś tylko 11 i 13 proc. za przywróceniem drachmy.

 

Oba badania wykazują również, że opozycyjna Nowa Demokracja prowadzi pod względem popularności przed socjalistycznym PASOKiem - popiera je odpowiednio około 30 i około 20 proc. ankietowanych. Oznacza to, że w razie przedterminowych wyborów opozycja nie miałaby absolutnej większości miejsc w parlamencie. 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook