Obama: Sprawcy zamachów ponieśli klęskę

Prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama oświadczył w czwartek, że autorom zamachów z 11 września 2001 r. nie udało się sterroryzować jego kraju i są dziś słabsi. Tekst na ten temat opublikował na trzy dni przed 10. rocznicą zamachów.

 

- Autorzy tych zamachów chcieli nas sterroryzować, ale nasz opór okazał się silniejszy. Dziś nasz kraj jest bezpieczniejszy, a nasi wrogowie słabsi - napisał Obama w tekście na stronie internetowej dziennika "USA Today".

 

Cztery miesiące po zabiciu szefa Al-Kaidy Osamy bin Ladena w operacji amerykańskiego komanda w Pakistanie Obama zaznaczył jednak: "Mimo iż sprawiedliwości zostało się zadość, jeśli chodzi o Osamę bin Ladena, a Al-Kaida jest właśnie pokonywana, to jednak nie powinniśmy nigdy słabnąć w chronieniu naszego kraju".

 

Apelując do swoich rodaków o "uczczenie ofiar 11 września", Obama wyraził także nadzieję, że upamiętniając dzień, "w którym inni podjęli próbę podzielenia nas, możemy odnaleźć poczucie wspólnego celu, jakie ogarnęło nas 10 lat temu".

 

- Nigdy nie zapomnimy lekcji, którą nam 10 lat temu przypomniano: że różnice zdań między nami niewiele znaczą wobec tego, co nas jednoczy, i że jeśli decydujemy się iść razem, jako rodzina(...), Stany Zjednoczone stawiają silny opór i mogą wyjść z tej próby silniejsze niż wcześniej - oświadczył.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?