Nigeria: zamach na budynek ONZ, 10 zabitych

Co najmniej 10 osób zginęło w piątek w samobójczym zamachu bombowym na budynek ONZ w stolicy Nigerii Abudży - poinformowały źródła medyczne, cytowane przez agencję Reuters. Według AFP, powołującej się na policję, w ataku mogło ponieść śmierć nawet 18 ludzi.

 

Według władz bezpieczeństwa, w budynek wjechał samochód, który następnie eksplodował.

- Mamy 10 zabitych i może ich być więcej - powiedział agencji Reutera przedstawiciel służb medycznych, który odmówił podania swego nazwiska.

Funkcjonariusz władz bezpieczeństwa w Abudży wyraził przypuszczenie, że zamach był dziełem nigeryjskiej radykalnej sekty islamskiej Boko Haram lub północnoafrykańskiego odłamu Al-Kaidy. Ataki podejmowane przez Boko Haram (w języku hausa oznacza to mniej więcej "zachodnia edukacja jest grzeszna") są coraz intensywniejsze i pojawiają się na coraz większym obszarze Nigerii.

- Samochód uderzył w budynek i wybuchł. To jest z dużym prawdopodobieństwem dzieło Boko Haram lub Al-Kaidy w Islamskim Maghrebie bądź też ich obojga i oznacza poważną eskalację pod względem sytuacji w dziedzinie bezpieczeństwa w Nigerii. To najgorsza rzecz, jaka mogła się przydarzyć - powiedział przedstawiciel władz bezpieczeństwa.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?