Kwiaty na bulwarze im. Lecha i Marii Kaczyńskich

Prezydent Bronisław Komorowski wraz żoną Anną złożyli w środę biało-czerwone kwiaty na bulwarze im. Lecha i Marii Kaczyńskich w Batumi. Z Batumi para prezydencka poleci do Tbilisi.

 

Bulwarowi w Batumi, stolicy autonomicznej republiki gruzińskiej Adżarii, nadano imię Lecha i Marii Kaczyńskich pod koniec maja ubiegłego roku. Decyzję o zmianie nazwy ulicy władze miasta podjęły po katastrofie pod Smoleńskiem.

 

Bulwar jest jedną z głównych nadmorskich ulic Batumi. Ulica Lecha Kaczyńskiego znajduje się również w Tbilisi, stolicy Gruzji.

 

Komorowski kończy w środę dwudniową wizytę w Gruzji. W Tbilisi polski prezydent spotka się z przedstawicielami społeczeństwa obywatelskiego, a wcześniej weźmie udział w polsko-gruzińskim forum biznesu. Złoży też wieniec pod pomnikiem poległych za integralność terytorialną Gruzji.

 

Od niedzieli polski prezydent odwiedza państwa Kaukazu Południowego. W poniedziałek w Baku spotkał się z prezydentem Azerbejdżanu Ilhamem Alijewem. Z Gruzji uda się do Armenii.

 

Jest to pierwsza wizyta Komorowskiego w regionie. Wszystkie trzy kraje - Gruzja, Armenia i Azerbejdżan - uczestniczą w programie Partnerstwa Wschodniego, czyli powołanej w maju 2008 roku polsko-szwedzkiej inicjatywie zacieśniania współpracy z sześcioma wschodnimi sąsiadami UE. Kaukaz jest też terenem szczególnie ważnym ze względu na politykę energetyczną.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4

Liczba głosów:

8

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Prezydent powiedział TVN24 12:46:29 | 2011-07-27
"Bronisław Komorowski powiedział Konradowi Piaseckiemu, że powinniśmy brać przykład z Hiszpanów, którzy pomnik ofiar zamachów zbudowali po 5 latach. "
a Gruzinom dlaczego tak nie powiedział?

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~anax 12:43:07 | 2011-07-27
Dlaczego Komorowski a nie Prezydent Komorowski?

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?