Sikorski: Polska solidarna z Norwegią

Polska wyraża solidarność po przerażającym ataku w Oslo - poinformował minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Według polskiego konsula w Oslo, nie ma informacji, aby w ataku ucierpieli Polacy.

 

W stolicy Norwegii, Oslo w piątek po południu doszło do wybuchu bomby w dzielnicy rządowej. Zginęły co najmniej dwie osoby. Uszkodzonych zostało kilka budynków. W niektórych nadal uwięzieni są ludzie.


"Przerażający atak w Oslo. Polska wyraża solidarność" - napisał w piątek po południu na twitterze szef polskiego MSZ Radosław Sikorski.

 

"Nie ma wśród poszkodowanych Polaków. Byliśmy w kontakcie z policją w Oslo, z władzami norweskimi, to jest informacja z godziny 17.30" - powiedział z kolei PAP drugi sekretarz wydziału konsularnego ambasady Polski w Oslo Marcin Spyrka.

 

Zapewnił, że ambasada jest w stałym kontakcie z policją norweską i ze służbami medycznymi. "Nie mamy informacji, żebyśmy musieli podjąć opiekę konsularną nad obywatelami polskimi w związku z tym wydarzeniem" - dodał.

 

Według niego w tej chwili nie ma przeciwwskazań do odbywania podróży do Norwegii.

 

"Oczywiście trzeba jakąś dozę poczucia tego ewentualnego zagrożenia zawsze ze sobą nieść i odpowiednio reagować. Ale na tę chwilę nie ma powodów do wzniecania niepotrzebnej paniki" - podkreślił dyplomata.

 

Spyrka powiedział ponadto, że według informacji podanych przez Norwegię policję, wybuch nastąpił o godz. 15.26 w budynku biurowym dzielnicy rządowej w centrum Oslo. Dwie osoby zginęły, a piętnaście zostało rannych.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?