Barroso zadowolony z planu Marshalla dla Grecji

Szef KE Jose Barroso wyraził zadowolenie z pomocy dla Grecji. Musimy wesprzeć szanse na wzrost Grecji, a przyjęty przez liderów strefy euro program pomocy jest rodzajem "europejskiego planu Marshalla" - powiedział na konferencji kończącej szczyt eurolandu.

 

"Szefowie rządów z zadowoleniem przyjęli decyzję KE o stworzeniu grupy roboczej dla Grecji, która będzie zapewniała pomoc techniczną we wdrażaniu reform oraz w pozyskiwaniu środków i lepszym ukierunkowaniu funduszy strukturalnych" - wyjaśnił szef Komisji Europejskiej na konferencji kończącej czwartkowe spotkanie przywódców państw strefy euro.

 

Odniósł się w ten sposób do jednej z decyzji euroszczytu, przewidującej powołanie grupy roboczej, która wraz z władzami Grecji będzie pracowała nad "ukierunkowaniem" środków z funduszy strukturalnych, z których korzysta Grecja, na wzmocnienie jej konkurencyjności.

 

"To, wraz z programem (pomocowym) dla Grecji, określiliśmy podczas spotkania jako pewien rodzaj europejskiego planu Marshalla, w ramach którego porosimy państwa członkowskie i Europejski Bank inwestycyjny o dofinansowanie" - powiedział Barroso.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook