Peru: Polski alpinista zginął w Andach

Polski alpinista poniósł śmierć na zboczach góry Alpamayo, w Andach peruwiańskich - poinformował we wtorek na swojej stronie internetowej peruwiański lokalny dziennik "Ya".

 

Na podstawie znalezionych rzeczy osobistych, które były rozrzucone na znacznej przestrzeni, dokonano wstępnej identyfikacji, z której wynika, że może chodzić o Marcina Jerzego S.

 

Zwłoki Polaka odnaleźli niemieccy alpiniści. Według dziennika, spadł on z wysokości ok. 200 metrów. W góry wyruszył samotnie najprawdopodobniej 10 lipca.


Szczyt Alpamayo, o wysokości 5.947 metrów w łańcuchu Cordillera Blanca, wchodzi w skład masywu Santa Cruz. Określany jest przez alpinistów jako "najpiękniejsza góra świata". Jest jednak wyjątkowo trudny i niebezpieczny. Zbocza o nachyleniu ok. 60 st. pokryte są przez cały rok lodem i zlodowaciałym śniegiem.

 

Pierwszego udanego wejścia na szczyt Alpamayo dokonali dopiero w 1957 r. niemieccy alpiniści G. Hauser, F. Knauss, B. Huhn i H. Wiedmann.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~ola 10:30:48 | 2011-07-13
Straszna tragedia. Ale czemu on sie wspinał sam, przecież jeśli byłby z kimś to może by się udalo go uratować a tak sam to chyba nie miał szans... Dobrze, że przynajmniej go znaleźli to może mieć normalny pogrzeb, a tak to rodzina całe życie zastanawiałaby się gdzie jest i co się z nim dzieje, chyba lepsza nastraszniejsza prawda niż niewiedza co się dzieje z własnym dzieckiem... Przeczytaj więcej na ten temat na http://pordubitz.org/1/wiadomosci.onet.pl

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?