Śledztwo w sprawie zabicia polskich kajakarzy

Peruwiańska policja poinformowała, że w wyniku śledztwa w sprawie zamordowania pary polskich kajakarzy Jarosława Frąckiewicza i Celiny Mróz zatrzymano 29-letniego podejrzanego, którego tożsamość nie została podana do wiadomości publicznej.

 

Polska para została zamordowana 26 lub 27 maja, podczas spływu rzeką Urubamba.

 

Zatrzymany zeznał, że był świadkiem zabójstwa. Twierdzi, że towarzyszyły mu dwie osoby, które również widziały atak na Polaków.

 

Zeznania podejrzanego, który jest Indianinem z plemienia Ashaninka, są sprzeczne. Według jednej z wersji trzech pijanych Peruwiańczyków zaatakowało kajak polskiej pary, wcześniej jednak któryś z nich strzelił do Jarosława Frąckiewicza raniąc go.

 

Ciała zabitych Polaków zostały obciążone kamieniami i zatopione.

 

Policja podkreśla, że śledztwo pozostaje otwarte. Nie zatrzymano żadnych innych podejrzanych. W miejscu, w którym przebywał aresztowany mężczyzna znaleziono rzeczy zamordowanych Polaków.

 

Małżeństwo swoją wyprawę do Peru opisywało na blogu zatytułowanym "Składakiem przez świat". Ostatnie wpisy datowane są na 26 maja, kiedy podróżnicy zaginęli.

 

Jarosław Frąckiewicz był filozofem, emerytowanym wykładowcą Politechniki Gdańskiej. Jego żona, Celina Mróz była emerytowanym inżynierem budownictwa wodnego; kajakami pływali razem od ponad 20 lat; pokonali wspólnie rzeki m.in. w Egipcie, Indiach, Turcji, Kanadzie, Hiszpanii i Portugalii.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?