Polscy kajakarze zamordowani w Peru

Nie żyje para polskich podróżników i kajakarzy Jarosław Frąckiewicz i Celina Mróz. Wiadomość o ich śmierci potwierdziło w sobotę MSZ. Z informacji otrzymanych przez resort spraw zagranicznych wynika, że małżeństwo, które zaginęło w maju w Peru, zostało zamordowane.

 

"Potwierdzamy śmierć dwójki kajakarzy - małżeństwa - w Peru. Małżeństwo to, jak wiemy zaginęło w rejonie rzeki Ukajali" - powiedział PAP Rafał Sobczak z biura rzecznika MSZ.

Dodał, że "od dłuższego czasu już trwały poszukiwania zaginionych, które prowadzone były również przez naszą placówkę i przez nasze służby konsularne w Peru".

"Z informacji, które otrzymaliśmy wczoraj - także potwierdzenie od świadków - małżeństwo to zostało zamordowane. Obecnie trwa procedura prokuratorsko-policyjna wyjaśniająca przyczyny śmierci, zamordowania polskich kajakarzy" - powiedział Sobczak.

Informację o śmierci pary podróżników przekazał w sobotę PAP podróżnik Michał Kochańczyk. "Ci bardzo doświadczeni i ostrożni kajakarze nie stracili życia na rwącej rzece, zginęli zabici przez mieszkańców wioski poniżej Atalaya.


Policja peruwiańska już aresztowała morderców" - poinformował Kochańczyk.

Małżeństwo swoją wyprawę do Peru opisywało na blogu zatytułowanym "Składakiem przez świat". Ostatnie wpisy datowane są na 26 maja. Akcję poszukiwawczą prowadzili też znajomi i przyjaciele Jarosława Frąckiewicza i Celiny Mróz, kontaktując się z mieszkańcami okolic trasy planowanego przez nich spływu.

Według tierralatina.pl, Jarosław Frąckiewicz był filozofem, emerytowanym wykładowcą Politechniki Gdańskiej. Jego żona, Celina Mróz była emerytowanym inżynierem budownictwa wodnego; kajakami pływali razem od ponad 20 lat; pokonali wspólnie rzeki m.in. w Egipcie, Indiach, Turcji, Kanadzie, Hiszpanii i Portugalii.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?