60 procent Niemców "za" pomocą dla Grecji

Z badań opinii publicznej wynika, że 60 proc. Niemców uważa, że ich kraj nie ma wyboru i musi pomóc Grecji wyjść z kryzysu zadłużenia publicznego. Sondaż, którego wyniki opublikowała w piątek telewizja ARD, przeprowadzono 21-22 czerwca na grupie tysiąca osób.

 

Kryzys w należącej do strefy euro Grecji zdominował w czwartek tematykę szczytu UE w Brukseli.

 

Z ankiety opublikowanej przez ARD wynika, że 60 proc. Niemców jest zdania, iż ich kraj nie ma wyboru i musi pomóc Grekom; odmiennego zdania jest 37 proc. respondentów.


Równocześnie 63 proc. ankietowanych wyraziło zrozumienie dla greckich protestów przeciwko rządowym oszczędnościom, a 35 proc. się z nimi nie zgadza.

 

Niemcy, które mają najsilniejszą gospodarkę w Europie, naciskają na Grecję, by uchwaliła bardziej radykalny program oszczędnościowy, co umożliwi przekazanie kolejnej transzy pomocy.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.25

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~szary kot 11:06:48 | 2011-06-24
  Niemcy robią bardzo mądrze zabezpieczając  s w o j e  interesy w Grecji,.  gdy wreszcie przyjdzie  odwlekany a nieuchronny  krach,  Niemcy będą właścicielami  firm , konsorcjów, hoteli (turystyka!) greckich i wszelkich możliwych do przejęcia  jeszcze - aktywów w tym państwie.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook