Francja i Niemcy za szybką pomocą dla Grecji

W trakcie piątkowego spotkania w Berlinie kanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydent Francji Nicolas Sarkozy opowiedzieli się za szybkim sfinalizowaniem drugiego pakietu pomocy finansowej dla Grecji i udziałem w nim Europejskiego Banku Centralnego.

 

Zaznaczyli jednocześnie, że dobrowolny udział prywatnych wierzycieli Grecji w akcji pomocowej powinien być uzgodniony z Europejskim Bankiem Centralnym. Do tej pory EBC sceptycznie traktował niemiecką inicjatywę w tej sprawie, ale według Sarkozy'ego nastąpił tutaj "przełom".

 

Jak podkreśliła Merkel, problemy Grecji i całej strefy euro powinny zostać rozwiązane w możliwie jak najkrótszym czasie. "Im szybciej się z nimi uporamy, tym lepiej" - powiedziała szefowa niemieckiego rządu.

 

Dodała, iż Francja i Niemcy są zdecydowane bronić wspólnej waluty. - Uczynimy wszystko, by utrzymać i wzmocnić euro - zapewniła pani kanclerz.

 

Porozumienie niemiecko-francuskie otwiera drogę do kompromisu w sprawie nowej pomocy dla Aten podczas spotkanie ministrów finansów strefy euro w niedziele wieczorem w Luksemburgu, albo na kolejnym ich spotkaniu 11 lipca, o czym mówiła w czwartek Komisja Europejska.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook