Kim w Pekinie po prośbie. Po raz trzeci

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Il przybył w środę rano do stolicy Chin, Pekinu - poinformowała południowokoreańska agencja Yonhap.

 

W piątym dniu swej podróży po północno-wschodnich Chinach Kim dotarł do Pekinu w swym opancerzonym pociągu i jeszcze w środę ma zostać przyjęty przez przewodniczącego ChRL Hu Jintao. Tradycyjnie szczegóły wizyty północnokoreańskiego przywódcy utrzymywane są w tajemnicy.

 

To już trzecia wizyta Kim Dzong Ila w ciągu roku. Prawdopodobnie zabiega on u władz chińskich o pomoc gospodarczą i poprawę stosunków ekonomicznych między oboma krajami. Kim Dzong Il zazwyczaj bardzo rzadko opuszcza swój kraj. Natężenie podróży do jedynego przychylnie nastawionego państwa, prawdopodobnie odzwierciedla skalę problemów wewnętrznych w Korei Północnej.

 

Korea Północna ma się znajdować w ciężkiej sytuacji gospodarczej. Po gwałtownym pogorszeniu stosunków z Koreą Południową w 2010 roku, Seul wstrzymał pomoc ekonomiczną i wyminę gospodarczą. Pozbawiło to Phenian znacznych dostaw żywności i między innymi ropy.


 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook