Air Force One wylądował. Obama już w Europie

Prezydent USA Barack Obama na pokładzie "Air Force One" wylądował już w Irlandii. To pierwszy etap jego blisko tygodniowego tournee po Europie. W piątek Obama pojawi się w Polsce. Eksperci uważają tą podróż za krok na drodze do umocnienia sojuszy europejskich USA.


W pierwszym kraju, jaki odwiedzi podczas swojej europejskiej wizyty, prezydent odwiedzi wioskę Moneygall, z której pochodził jego praprapradziadek ze strony matki Ann Dunham i skąd wyemigrował do Ameryki.

 

We wtorek i środę przywódca USA będzie przebywał w Wielkiej Brytanii. W Londynie spotka się z królową Elżbietą II. Następnie w czwartek i piątek będzie uczestniczył w spotkaniu grupy G8 we francuskim kurorcie Deauville.

Na dłuższych rozmowach Obama spotka się tam m.in. z francuskim prezydentem Nicolasem Sarkozym i prezydentem Rosji Dmitrijem Miedwiediewem.
 

Na koniec podróż zakończy wizytą w stolicy Polski, Warszawie (27-28 maja). W piątek wieczorem Obama weźmie udział w obiedzie wydanym na cześć uczestników szczytu przywódców państw Europy Środkowo-Wschodniej przez Bronisława Komorowskiego. Amerykański prezydent będzie specjalnym gościem szczytu.

 

Sobota to bilateralna część wizyty Obamy w Polsce. Tego dnia rano spotka się z polskim prezydentem. Przewidziano rozmowy "w cztery oczy", potem plenarne, a na koniec spotkanie prezydentów z mediami. Następnie Obama będzie rozmawiał z premierem Donaldem Tuskiem. Po tym spotkaniu także przewidziano briefing dla mediów.
 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~vopaa 09:23:38 | 2011-05-23
Tylko błagam, niech ktoś dokładnie napisze Prezydentowi Komorowskiemu, co ma powiedzieć i niech z nim to przećwiczy wcześniej kilka razy. Chodzi tu o honor całego kraju. Już niech to będzie nawet prof. od wszystkiego Nałęcz. 

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook