Rosja: Putin za wartościami chrześcijańskimi

Radio Watykańskie

Premier Rosji Władimir Putin wystąpił w roli krytyka krajów zachodnich obawiających się publicznego demonstrowania wiary chrześcijańskiej. W wywiadzie udzielonym amerykańskiej gazecie Outdoor Life stanął w obronie prawa chrześcijan do publicznego wyznawania przekonań religijnych.


„Niejednokrotnie zwracałem uwagę na fakt, że w niektórych krajach, w tym w USA, chrześcijanie wstydzą się lub obawiają publicznie demonstrować przywiązanie do chrześcijańskich obrzędów i tradycji” – oznajmił premier Federacji Rosyjskiej. Dodał, że publiczne wyznawanie własnych przekonań religijnych nie obraża wyznawców innych religii.

 

„Oczywiście, jeśli odnosić się do nich ze szczerym szacunkiem i traktować ich wiarę jako równą wobec prawa, tym bardziej, że podstawą wszystkich światowych religii są te same wartości moralne” – podkreślił Putin i kontynuował: „Poczucie wyższości w tej sferze jest niedopuszczalne, a nawet szkodliwe, co wszyscy rozumiemy. Dokładne przestrzeganie zasad politycznej poprawności w kwestii równości religii uważam za jeden z najbardziej fundamentalnych wyznaczników zachowania człowieka”.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.67

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~polski.blog.ru 02:39:21 | 2012-12-29
Zob.:

Włodzimierz Odnowiciel
http://polski.blog.ru/144271379.html
Владимир Восстановитель

.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook