"La Stampa": czy Muammar Kadafi żyje?

Co stało się z przywódcą Libii Muammarem Kadafim, który nie pokazuje się publicznie od 9 dni? "Czy żyje? Czy został zabity albo ciężko ranny w bombardowaniu NATO?" - zastanawia się w poniedziałkowym komentarzu publicysta włoskiego dziennika "La Stampa".

 

Komentator wyraża opinię, że nieobecność Kadafiego jest już prawdziwą zagadką i tajemnicą. Przytacza wypowiedź niewymienionego z nazwiska ambasadora jednego z krajów, który mówił: - Zaprowadzono nas do (jego) domu, a tam wszystko było zniszczone. Dyplomata dodał, że siły Sojuszu używają w Libii "specjalnych bomb", które wywołują bardzo duże ciśnienie. "Trudno przeżyć skutki takiego bombardowania - miał powiedzieć cytowany we włoskiej gazecie ambasador.

 

"La Stampa" przypomina, że ostatnia wypowiedź Kadafiego pochodzi z 30 kwietnia. Groził wtedy Włochom wojną. W nocy z 30 kwietnia na 1 maja w rezultacie bombardowania domu, w którym przebywał przywódca libijski, zginął jego syn Saif al-Arab wraz z żoną i trzema synami.

 

- Czy to na pewno był Saif? - pyta gazeta, według której "podejrzenie, że mogło dojść do symulacji, jest bardzo silne". Dziennik zastanawia się również, dlaczego nie zrobiono zdjęć ofiar.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Young & Clever from Big City 18:54:53 | 2011-05-09
Nie ma się czym podniecać. Zajmijmy się lepiej naszymi problemami.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?