Cameron: Śmierć bin Ladena to ulga dla świata

Śmierć lidera Al-Kaidy Osamy bin Ladena, zabitego przez siły specjalne USA w Pakistanie, oznacza "wielką ulgę" dla całego świata - powiedział w poniedziałek brytyjski premier David Cameron.

 

- Osama bin Laden był odpowiedzialny za najgorszy akt terroru, jaki kiedykolwiek widział świat - zamach 11 września 2001 roku - oraz za tak wiele innych ataków, które kosztowały życie tysięcy ludzi, w tym wielu Brytyjczyków - głosi oświadczenie Camerona. Wielkim sukcesem nazwał fakt, że terrorysta "został wytropiony i nie będzie już prowadził kampanii globalnego terroru".

 

- Wiadomość o śmierci Osamy bin Ladena oznacza wielką ulgę dla ludzi na całym świecie - podkreślił brytyjski premier. - To również odpowiedni moment, by podziękować wszystkim, którzy bez wytchnienia pracują, by chronić nas przed terroryzmem.

 

Pogratulował następnie prezydentowi USA Barackowi Obamie i "wszystkim odpowiedzialnym za tę operację".

 

Najbardziej poszukiwany terrorysta świata zginął w niedzielę w operacji sił specjalnych USA w domu na przedmieściu pakistańskiej stolicy Islamabadu, gdzie się ukrywał. Informacje o śmierci szefa Al-Kaidy potwierdził prezydent Obama, który podkreślił, że "sprawiedliwości stało się zadość"

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?