Zmarła 13. ofiara zamachu w mińskim metrze

W mińskim szpitalu zmarł mężczyzna ciężko ranny w poniedziałkowym zamachu bombowym w stołecznym metrze - powiadomiło w piątek ministerstwo zdrowia Białorusi. Tym samym do trzynastu wzrosła liczba ofiar śmiertelnych zamachu.

 

W szpitalach Mińska pozostawało w piątek rano 161 osób rannych w zamachu, w tym 21 w stanie ciężkim. Dzień wcześniej część pacjentów opuściła szpitale, ale w czwartek zgłaszały się po pomoc osoby, które zaraz po zamachu nie były hospitalizowane. W wybuchu bomby na stacji Oktiabrskaja rannych zostało ponad 200 ludzi.

 

Prokuratura generalna Białorusi ogłosiła w czwartek, że główny podejrzany jest aresztowany i są wystarczające dowody, by uznać go za wykonawcę zamachu. Według podanych dotychczas informacji jest to niespełna 30-letni mieszkaniec Witebska. Prócz niego aresztowano jeszcze jedną osobę. Łącznie pięć osób, w tym jedna kobieta, zostało zatrzymanych w związku z zamachem.

 

Przedstawiciele KGB i MSW Białorusi powiedzieli, że jednym z motywów sprawcy była wrogość do ludzi, a jego zamiarem było spowodowanie jak największej liczby ofiar.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?