W proteście podpaliła się samotna matka

Młoda Marokanka samotnie wychowująca dzieci podpaliła się w proteście, ponieważ nie obejmował jej program mieszkaniowej pomocy socjalnej - podał w środę przedstawiciel władz lokalnych w Suk Sebt w środkowym Maroku.

 

W 2004 roku Maroko wprowadziło nowe prawo rodzinne, chwalone przez Zachód, ponieważ przyznaje ono więcej praw kobietom, niż mają one w wielu krajach arabskich.

 

Jednak samotne matki nadal muszą radzić sobie z brakiem społecznego bezpieczeństwa, ponieważ władze marokańskie nie uznają dzieci urodzonych poza związkiem małżeńskim.

 

25-letnia Fadwa Laroui, matka dwojga dzieci, oblała się łatwopalnym płynem i podpaliła przed ratuszem w Suk Sebt - powiedział mer miasta Bubker Uszen.

 

Dwaj mieszkańcy Suk Sebt powiedzieli, że Laroui umarła w środę w szpitalu w Casablance, ale Uszen nie mógł tego potwierdzić. Reuterowi nie udało się też skontaktować ze szpitalem Ibn Roszd w Casablance.

 

Laroui jest pierwszą Arabką, o której wiadomo, że podjęła próbę samospalenia w proteście przeciwko warunkom socjalnym od czasu podpalenia się Tunezyjczyka Mohameda Buaziziego, bezrobotnego absolwenta wyższej uczelni. Buazizi dokonał samospalenia, gdy skonfiskowano mu owoce i warzywa, którymi handlował bez licencji. Protesty po jego śmierci doprowadziły do rewolty w Tunezji i obalenia prezydenta Zina el-Abidina Ben Alego.

 

Jak podał burmistrz, Laroui nie mogła korzystać z pomocy mieszkaniowej dla mało zarabiających, ponieważ była "samotną matką i nie była stałą mieszkanką miasta".

 

"Kobiety rozwiedzione i samotne oraz samotne matki mieszkają z rodzicami. Procedurę administracyjną zastosowano z pełną przejrzystością" - dodał mer. Zaprzeczył doniesieniom prasy, jakoby władze zniszczyły budę, w której Laroui mieszkała z dwójką dzieci i swymi rodzicami.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook