Nigeria: tragiczny koniec wiecu wyborczego

Co najmniej 11 osób poniosło śmierć a ok. 29 zostalo rannych w rezultacie paniki, jaka wybuchła w sobotę na wiecu wyborczym obecnego prezydenta Nigerii Goodlucka Jonathana w mieście Port Harcourt - poinformowały miejscowe władze.

 

Panika wybuchła kiedy tysiące zwolenników prezydenta i rządzącej Ludowej Partii Demokratycznej (PDP)opuszczało stadion sportowy, na którym odbywał się wiec. Według świadków, ludzie wpadli w panikę kiedy jeden z policjantów oddał strzał w powietrze próbując w ten sposób rozproszyć tłum przy jednym z wyjść.

 

Ofiary zostały przewrócone i stratowane przez uciekających. Liczbę 11 ofiar śmiertelnych potwierdził komisarz ds. zdrowia stanu Rivers, w którym położony jest Port Harcourt, gdzie mieści się jeden z ważnych terminali do eksportu nigeryjskiej ropy. Nigeria jest jednym z czołowych eksporterów tego surowca.

 

Jonathan wiecem w tym mieście zakończył trwający tydzień objazd wszystkich regionów Nigerii, państwa mającego największą liczbę ludności w Afryce, przed wyznaczonymi na kwiecień wyborami prezydenckimi i parlamentarnymi a także gubernatorów stanowych.

 

Polityczne wiece w Nigerii często przyciągają nie tylko zwolenników danej partii, ale także osoby chcące dostać rozdawane przy okazji darmowe gadżety, takie jak koszulki, czy czapki z hasłami wyborczymi. Policja i służby bezpieczeństwa często nie są w stanie utrzymać porządku.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?