Al-Kaida szkoli ponad 100 osób z Europy

Al-Kaida szkoli w swoich obozach w Afganistanie i Pakistanie ponad 100 osób z Europy do popełniania zamachów - pisze w poniedziałek dziennik "Le Figaro", powołując się na informacje francuskiego kontrwywiadu.

 

Centralna Dyrekcja Informacji Wewnętrznej (DCRI), czyli kontrwywiad, zidentyfikowała w tych państwach 14 Francuzów, a "region ten wciąż przyciąga ochotników do walki zbrojnej, zwłaszcza Europejczyków. W ciągu niecałych trzech lat ich liczba wzrosła z kilku odosobnionych przypadków do ponad stu".

 

W jednej z not, które cytuje "Le Figaro", napisano, że nabywając często w Europie "osobistej urazy wobec krajów, które ich przyjęły, Europejczycy ci stają się podatni na przystąpienie do działań terrorystycznych".

Według DCRI "niektórzy z tych bojowników zdobyli doświadczenie i szacunek pozwalający im gromadzić wokół siebie nowych ochotników".

 

DCRI podkreśla, że "ujawniła się chęć Al-Kaidy i niektórych grup pakistańskich do przeprowadzania zamachów na Zachodzie: od 2009 roku udaremniono co najmniej cztery plany zamachów w USA i Norwegii, powiązane bezpośrednio z pakistańskimi obszarami plemiennymi".

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?