Fala protestów przeciwko orzeczeniu ws. krzyży

Krzyż wysokości prawie 5 metrów postawił w swoim ogrodzie w Kampanii na południu Włoch deputowany centroprawicowej koalicji Marco Pugliese.

 

W ten sposób postanowił zareagować na niedawne orzeczenie Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu, który wypowiedział się przeciwko obecności krzyży w klasach szkolnych.

 

Podobne spontaniczne inicjatywy pojawiają się w całych Włoszech.

 

– Europejski trybunał chce usunąć krzyże ze szkół? To ja ustawię krzyż przed swoim domem – powiedział deputowany z miejscowości Frigento, cytowany przez media. I dodał: "Krzyż stanowi symbol wartości chrześcijańskich, które leżą u podstaw naszej kultury".

 

Ogromny krzyż, jaki stanął w ogrodzie polityka, został wykonany z białego marmuru.

 

Niemal każdego dnia we Włoszech podejmowane są kolejne spektakularne inicjatywy na znak protestu przeciwko orzeczeniu Trybunału w Strasburgu, wydanemu 3 listopada. Werdykt ten, ogłoszony w związku ze skargą włoskiej obywatelki pochodzącej z Finlandii, wywołał we Włoszech falę oburzenia.

 

Dziennik "La Stampa" pisze w piątek wręcz o powszechnej "rewolcie" przeciwko temu orzeczeniu. Krzyże ustawiane są w całym kraju.

 

Przy wjeździe do miejscowości Montegrotto Terme koło Padwy umieszczono tablicę świetlną z krzyżem i napisem: "My go nie usuwamy". Burmistrz miasteczka Sezzadio na północy wprowadził nawet karę w wysokości 500 euro za zdjęcie krzyża w pomieszczeniach ratusza.

 

Do wielu szkół dzieci przynoszą krzyże prosząc nauczycieli o zawieszenie ich w klasach. Pojawiły się one także przy wejściach na teren osiedli mieszkaniowych.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

13

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~związkowiec 00:15:11 | 2009-11-25
w zakładach pracy, w szkołach, urzędach, więzieniach, szpitalach,  hospicjach, gdyby nie wisiał na ścianie Krzyż ludzie nie wytrzymali by psychozy, mobbingu, którego tak trudno udowodnić, pochorowali by się psychicznie, nie byliby sobą, jeśli przetrwali to tylko u stóp Krzyża /to takie częste w Polsce, okalecza w podobny sposób jak pobyt w obozie pracy.../

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Piotr 20:12:00 | 2009-11-13
Akcja ta pokazuje że Europa nie jest wcale skostniała jak niektorzy mówią. Europejski Trybunał nie powinnien mieć aż takich wpływów jakie ma teraz. Byle tak dalej!!

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Johenna. 17:29:18 | 2009-11-13
 Jakie to jest WIELCE POCIESZAJĄCE !!! :)) :)) :))

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?