Korea Północna proponuje podjęcie rozmów

Korea Północna zaproponowała w środę przeprowadzenie rozmów z Koreą Południową w celu złagodzenia napięcia na Półwyspie Koreańskim i normalizacji stosunków między oboma koreańskimi państwami.

 

Propozycja rozmów zawarta jest w oświadczeniu przyjętym na posiedzeniu w Phenianie rządu Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej (KRLD), partii politycznych i organizacji tego kraju - podała północnokoreańska agencja informacyjna KCNA.

 

Wg niej w oświadczeniu jest mowa o "bezwarunkowym i szybkim" zainaugurowaniu rozmów.

 

Zarówno Phenian, jak i Seul, stolica Korei Południowej, dawały ostatnio do zrozumienia, że rozmowy pokojowe są możliwe, mimo że napięcie w stosunkach między nimi wzrosło z racji wojennej retoryki i ćwiczeń wojskowych po obu stronach granicy - pisze agencja Associated Press.

 

Oba państwa koreańskie pozostają formalnie w stanie wojny, gdyż konflikt z lat 1950-1953 został zakończony jedynie zawieszeniem broni. Napięcie pomiędzy nimi znacznie wzrosło po zatopieniu w marcu południowokoreańskiego okrętu, na którym zginęło 46 marynarzy, o co Seul oskarża Phenian, oraz po ostrzelaniu w listopadzie przez Koreę Północną południowokoreańskiej wyspy Yeonpyeong.
 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook