Świat potępia zamach na chrześcijan w Egipcie

Za "barbarzyński, haniebny i tchórzliwy" uznali prezydenci Barack Obama i Nicolas Sarkozy zamach do którego doszło w Egipcie w nocy z piątku na sobotę, podczas którego śmierć poniosło 21 osób a około 100 zostało rannych.

 

Prezydent USA Barack Obama zdecydowanie potępił w sobotę zamach terrorystyczny w Egipcie i zaoferował niezbędną pomoc w ujawnieniu sprawców.

W oświadczeniu Białego Domu opublikowanym z Hawajów, gdzie prezydent USA spędza okres świąteczny, napisano, że sprawcy zamachu na kościół koptyjski w Aleksandrii w Egipcie, gdzie zginęło 21 osób, muszą zostać pociągnięci do odpowiedzialności za "barbarzyński i haniebny czyn". Zaznaczył, że sprawcy jawnie wybrali jako cel chrześcijan.
 

Zamach przed kościołem koptyjskim w Aleksandrii potępił również w sobotę prezydent Francji Nicolas Sarkozy w liście do prezydenta Egiptu Hosniego Mubaraka. Atak określił jako "barbarzyński i tchórzliwy".

Sarkozy zapewnił, że wiadomość o zamachu, w którym w nocy z piątku na sobotę zginęło 21 osób, a ok. stu zostało rannych, przyjął ze "wzburzeniem".

W liście do Mubaraka podkreślił, że potępia "bez wahania ten barbarzyński czyn, po którym cały Egipt pogrążył się w żałobie".

Francuski prezydent wyraził następnie przekonanie, że "wszystko zostanie uczynione dla ukarania sprawców i zleceniodawców tej tchórzliwej zbrodni".

Władze Egiptu podały w sobotę, że w atak, którego dokonał najprawdopodobniej zamachowiec-samobójca, zaangażowane były "zagraniczne czynniki".

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~komu zalezy na wojnie 08:03:25 | 2011-01-02
 pomiędzy chrześcjanami a muzułmaninami? kto by " wygrał " na tym konflikcie? Chiny?

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~T.B. 03:54:25 | 2011-01-02
Treść smutna ale tytuł raportu raczej zabawny. Czy tylko mi się tak wydaje? Chyba lepiej by pasowało "Przywódcy" zamiast "Głowy".

Pozdr.
T.B.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook