Korea Płn. ostrzeliwuje wyspę Korei Płd.

Świadkowie relacjonują, że Korea Płn. wciąż ostrzeliwuje południowokoreańską wyspę Yeonpyeong na Morzu Żółtym. Według nich kilka trafionych przez artylerię Północy domów zawaliło się. Telewizja YTN podała, że w wyspę uderzyło ponad 200 pocisków.

 

Według świadków, na których powołuje się południowokoreańska telewizja YTN, w wyniku ostrzału płonie około 60-70 budynków.

 

Co najmniej 14 południowokoreańskich żołnierzy zostało rannych, w tym czterech poważnie, w wyniku ataku artyleryjskiego przeprowadzonego we wtorek przez Koreę Płn. na wyspę w pobliżu spornej granicy na Morzu Żółtym - podała telewizja YTN.

 

Jak podało dowództwo sił zbrojnych Korei Płd., w wyniku północnokoreańskiego ostrzału zmarł jeden z żołnierzy południowokoreańskiej piechoty morskiej, a stan trzech jest ciężki.

 

Południowokoreańskie wojsko ogłosiło najwyższy stopień alarmu, poprzedzający tylko alarm w przypadku wojny i wysłało w rejon ostrzelanej wyspy swoje myśliwce. Według kancelarii prezydenta Korei Płd. ostrzał Północy może być odpowiedzią na południowokoreańskie ćwiczenia wojskowe.

 

Na nadzwyczajnym posiedzeniu zebrali się ministrowie odpowiedzialni za bezpieczeństwo Korei Płd. - poinformowała we wtorek telewizja YTN.

Ministrowie obradują w podziemnym bunkrze na terenie rezydencji prezydenta Li Miung Baka.

Seul ostrzega, że jeśli Phenian nadal będzie prowokował to odpowiedź będzie stanowcza - podała telewizja YTN. Jednak prezydent Li powiedział, że będzie starał się zapobiec eskalacji konfliktu.

 

(źr. wikipedia.org)

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (4)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Dami 10:15:09 | 2010-11-23
Jaki tam nowu dyktator... miłujący pokój, ukochany przywódca, słońce Korei, wybitny komunista, wielbiciel nieustannego postępu, wolności, równości i braterstwa. Człowiek, który pokoju na świecie będzie bronił za wszelką cenę, choćby cały naród miał umrzeć z głodu.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

zyzzia 08:53:03 | 2010-11-23
a w tyłek dostanie oczywiście niewinny i biedny cywil... wojna=polityka..

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~jonek spawacz 08:44:01 | 2010-11-23
Jak sie nie ma NIC do powiedzenia w Zadnym z tematow pozostaje tylko wojna!

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

BS_LEx 08:33:54 | 2010-11-23
Znów kolejny dyktartor chce odwrócic uwagę ludzi od problemów wewnętrznych kraju. Dyskusja o wojnie zamiast dyskusji o głodzie i nędzy....

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook