Europa jest na celowniku terrorystów z Al Kaidy

Al-Kaida planuje przeprowadzenie niebawem ataków terrorystycznych w Europie, w tym w Niemczech - twierdzą źródła zbliżone do niemieckich służb bezpieczeństwa, na które powołuje się we wtorek dziennik "Die Welt".

 

Jak pisze gazeta, niemieckie służby podejrzewają, że w planowanie zamachów uwikłanych jest od 15 do 25 islamskich radykałów, którzy przeszli szkolenia w obozach terrorystycznych na pograniczu afgańsko-pakistańskim.

 

Scenariusze ataków miałyby przypominać wydarzenia w Bombaju z 2008 roku, gdzie terroryści zaatakowali dwa luksusowe hotele i centrum żydowskie. Napastnicy byli uzbrojeni w granaty i broń szybkostrzelną, dysponowali telefonami satelitarnymi oraz nawigatorami GPS. W zamachach w Bombaju zginęło 195 osób, a ponad 300 zostało rannych.

 

W regionie Kolonii i Bonn niemieckie służby prowadzą obserwację pięciu uśpionych komórek radykalnych grup islamskich. Według dziennika "Bild" pod obserwacją jest w sumie 700 osób.

 

- Są różne nasilające się wskazówki dotyczące planowanych zamachów w Europie i Niemczech, ale nie ma konkretnego śladu - powiedział niemiecki minister spraw wewnętrznych Thomas de Maiziere po poniedziałkowym spotkaniu szefów MSW państw Unii Europejskiej w Brukseli. Zaapelował do obywateli o zachowanie czujności.

 

"Welt" pisze, że zwiastunami zamachów miały być przesyłki z ładunkiem wybuchowym, przechwycone niedawno na lotniskach w Dubaju oraz w Anglii. Zostały wysłane z Jemenu i były adresowane do dwóch synagog w USA. Jedna z tych przesyłek została przeładowana na lotnisku w Kolonii/Bonn w Niemczech.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~marzycielka 19:31:57 | 2010-11-09
Ależ optymistyczne informacje ...

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?