Zapaliła się paczka do Berlusconiego

Paczka adresowana do premiera Włoch Silvio Berlusconiego, którą znaleziono na pokładzie samolotu kurierskiego lecącego z Aten, zapaliła się po otwarciu jej przez włoską policję. W Atenach poinformowano o wstrzymaniu na 48 godzin dostaw listów i paczek drogą lotniczą.

 

Po wykryciu podejrzanej paczki, samolot wykonał przymusowe lądowanie w Bolonii, gdzie przesyłką zajęli się policyjni eksperci.

 

- Paczka w czasie jej sprawdzania zapaliła się. Rodzaj materiału wybuchowego jest wciąż nieznany i jest ustalany. Policja podejrzewa, że może to być paczka podobna do tej, która była adresowana do (niemieckiej kanclerz) Angeli Merkel - powiedział jeden z policjantów.

 

Był to kolejny incydent po wtorkowych eksplozjach niewielkich ładunków wybuchowych w ambasadach Szwajcarii i Rosji w Atenach. Eksplozje nie spowodowały ofiar. Niebezpieczną przesyłkę z materiałem wybuchowym przechwycono też w niemieckim Urzędzie Kanclerskim, adresowaną do kanclerz Angeli Merkel.

 

Także we wtorek grecka policja zdetonowała paczki z bombami wysłane do ambasad Chile i Bułgarii w Atenach. W firmie kurierskiej przechwycono paczkę z materiałem wybuchowym adresowaną do ambasady Niemiec.

 

Policja podejrzewa, że kampanię wysyłania do ambasad paczek z bombami prowadzą greccy lewacy lub anarchiści.
 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?