52 chrześcijan zginęło w ataku na kościół

52 osoby - zakładnicy i policjanci - zginęły podczas szturmu sił bezpieczeństwa na kościół katolicki obrządku syryjskiego, zajęty przez grupę uzbrojonych napastników powiązanych z Al-Kaidą. Terroryści przetrzymywali w nim około 120 wiernych - podają irackie władze.

 

Wiceminister spraw wewnętrznych, gen. brygady Hussein Kamal powiedział też, że podczas szturmu 67 osób odniosło obrażenia. W bilansie strat nie uwzględniono napastników.

 

Poprzednio informowano o 44 zabitych - 37 zakładnikach i 7 żołnierzach.

 

Grupa terrorystów w tzw. kamizelkach samobójców, z ładunkami wybuchowymi, zajęła jeden z większych kościołów w Bagdadzie podczas niedzielnej mszy. Policyjne źródła podały, że napastnicy domagali się uwolnienia uwięzionych członków Al-Kaidy, w tym wdowy po Abu Omarze al-Baghdadi, zabitym w kwietniu szefa Islamskiego Państwa Iraku, organizacji-przykrywki dla Al-Kaidy.

 

Wcześniej rebelianci próbowali wejść do budynku pobliskiej giełdy, zabijając dwóch ochroniarzy. Wysadzili również samochód-pułapkę i ranili co najmniej cztery osoby.

 

Po kilku godzinach oblężenia policja odbiła zakładników. – Operacja zakończyła się sukcesem – powiedział agencji Reuters rzecznik bagdadzkich sił bezpieczeństwa generał Qassim al-Moussawi.

 

Zaatakowana w niedzielę świątynia była celem ataku w sierpniu 2004 roku, gdy przeprowadzono skoordynowane zamachy w kilku kościołach w Bagdadzie. W 23-milionowym Iraku żyje ok. 1,5 mln chrześcijan.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.6

Liczba głosów:

5

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook