Niemcy zawieszają loty towarowe z Jemenu

Rząd Niemiec zawiesił wszelki transport ładunków z Jemenu - poinformował w nocy soboty na niedzielę niemiecki minister spraw wewnętrznych Thomas de Maiziere.

 

W piątek w samolotach firm UPS w Wielkiej Brytanii i FedEx w Dubaju znaleziono pakunki z bombami, wysłane z Jemenu do instytucji żydowskich w Chicago. O wysłanie paczek podejrzana jest Al-Kaida.

 

- Rząd federalny zapewnia, że od teraz żadem ładunek pochodzący z Jemenu nie pojawi się w Niemczech - zapewnił de Maiziere.

 

Wcześniej w sobotę taką samą decyzję podjęła Francja, a Belgia zarządziła wzmocnienie nadzoru nad lotami z i do Jemenu oraz do Stanów Zjednoczonych.

 

Według dziennika Bild, który cytuje anonimowych informatorów z kręgów służb bezpieczeństwa, paczki z ładunkiem wybuchowym zostały przechwycone dzięki wskazówkom niemieckiej policji kryminalnej (BKA), która otrzymała informacje z Arabii Saudyjskiej.

Amerykańska sekretarz bezpieczeństwa narodowego Janet Napolitano poinformowała w sobotę, że przechwycone w piątek pakunki z bombami mają cechy charakterystyczne dla Al-Kaidy bądź sprzymierzonej z nią, aktywnej w Jemenie Al-Kaidy na Półwyspie Arabskim.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?