Rzecznik Al Kaidy nawołuje do terroryzmu

Rzecznik Al Kaidy Adam Gadahn zwrócił się w sobotę do muzułmanów mieszkających w USA i w Europie do przeprowadzania tam zamachów terrorystycznych, które nazwał "obowiązkiem" prowadzenia własnego dżihadu.

 

Nagrana na wideo wypowiedź Gadhana została zamieszczona na portalach internetowych islamskich dżihadystów; organizacja SITE Intelligence Group, monitorująca działalność muzułmańskich ekstremistów udostępniła nagranie agencji AP.

Urodzony w USA Gadahn zwrócił się do muzułmanów - imigrantów mieszkających w "nędznych przedmieściach" Paryża, Londynu i Detroit oraz do tych współwyznawców, którzy wybierają się na Zachód, by tam studiować.

"Obowiązkiem każdego, kto szczerze pragnie bronić islamu i muzułmanów jest (...) wypełnić zobowiązanie do (prowadzenia) swego prywatnego dżihadu (...) uderzając w interesy krzyżowców - syjonistów" - powiedział Gadahn, odnosząc się do Zachodu oraz Izraela. Prócz nawoływania do aktów terroru, starał się zdyskredytować w swoim nagraniu umiarkowanych muzułmańskich liderów, którzy - jego zdaniem - tłumią "przebudzenie dżihadu".

Poszukiwany od 2004 roku przez FBI Gadahn wychował się w Kalifornii i nawróciwszy na islam wyemigrował do Pakistanu w 1998 roku.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?