Co sześć sekund z głodu umiera dziecko

Co sześć sekund na świecie z głodu umiera jedno dziecko - alarmuje Polska Akcja Humanitarna, organizując nową kampanię "Świat bez głodu". 16 października obchodzony jest Światowy Dzień Żywności.

 

- Prawo do żywności to jedno z podstawowych praw człowieka. Dążąc do jego realizacji, Polska Akcja Humanitarna, która od 1998 roku odżywia dzieci w polskich szkołach, rozszerza swoje działania i rozpoczyna program walki z głodem w krajach Afryki Wschodniej - poinformowała w komunikacie PAH.

 

Organizatorzy informują, że celem kampanii jest przeciwdziałanie niedożywieniu dzieci w krajach Afryki Wschodniej: Sudanie, Kenii, Somalii i Erytrei.

 

- Już 30 zł wystarczy, by zapewnić miesięczne wyżywienie jednemu dziecku w Afryce Wschodniej - podaje PAH. Akcja uruchomiła konto, na które można wpłacać pieniądze. Zebrane środki zostaną przeznaczone na dożywianie dzieci, kobiet w ciąży i matek karmiących.

 

Numer konta to: 33 1060 0076 0000 3310 0017 8605.

 

- Rozwój dziecka uzależniony jest od jakości i ilości pokarmów, które przyjmuje. Tylko odpowiednio odżywione matki są w stanie wydać na świat i wykarmić dzieci, które będą mogły cieszyć się zdrowiem fizycznym i prawidłowym rozwojem umysłowym" - podkreślono.

 

16 października obchodzony jest Światowy Dzień Żywności. PAH podaje, że na świecie z głodu cierpi 925 mln ludzi, co oznacza, że co siódmy mieszkaniec ziemi nie ma dostępu do wystarczającej ilości pożywienia, aby zaspokoić fizyczny głód oraz prowadzić aktywne życie społeczne i zawodowe.


98 proc. ludzi cierpiących z powodu głodu żyje w krajach rozwijających się. Według Polskiej Akcji Humanitarnej dwie trzecie światowej populacji niedożywionych mieszka w siedmiu państwach: Chinach, Indiach, Indonezji, Etiopii, Kongo, Pakistanie i Bangladeszu.

 

Akcja podkreśla, że głównymi przyczynami głodu są wojny, katastrofy naturalne, zmiany klimatyczne wywołujące susze i powodzie, słabo rozwinięte rolnictwo i chroniczne ubóstwo, a także dyskryminujące najbiedniejsze społeczeństwa reguły rynkowe.

 

Problem głodu to efekt nie tyle ilości dostępnej żywności. Chodzi też o sprawiedliwą jej dystrybucję oraz cenę, którą muszą zapłacić najubożsi - podkreśla Akcja.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?