Al-Kaida grozi zamachami w Waszyngtonie

Filia Al-Kaidy w Jemenie wezwała swoich agentów do ataków w Waszyngtonie, gdzie celem mają być m.in. restauracje, pełne amerykańskich pracowników rządowych - podał dziennik "Washington Post".

 

Na swojej stronie internetowej siatka wzywa do użycia broni w celu "zaatakowania zatłoczonych restauracji w Waszyngtonie w porze lunchu". Terroryści liczą, że uda się w ten sposób "zabić trochę pracowników rządu" i przyciągnąć znaczną uwagę mediów.

 

Władze amerykańskie poważnie traktują sygnał ze strony jemeńskiej Al-Kaidy, głównie dlatego, że grozi ona atakiem na konkretne obiekty, i to w stolicy USA.

 

"Zawsze kiedy wspomina się o specyficznej lokalizacji, daje to powody do niepokoju" - powiedział "Washington Post" niewymieniony z nazwiska funkcjonariusz antyterrorystyczny.

 

Komórka islamistów w Jemenie, posługująca się nazwą "Al-Kaida na Półwyspie Arabskim", znana jest z powiązań z poprzednimi zamachami terrorystycznymi. Pod wpływem należącego do tej grupy duchownego Anwara al-Aulaqiego pozostawał muzułmański oficer, który zastrzelił w zeszłym roku kilkanaścioro żołnierzy w bazie wojskowej Fort Hood w Teksasie.
 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?