Gruzja wystawia twórczość Kapuścińskiego

Wystawa poświęcona twórczości Ryszarda Kapuścińskiego zostanie otwarta 20 października w Muzeum Historii Literatury w Tbilisi. Ekspozycja ma promować wydanie gruzińskiego tłumaczenia dwóch książek Kapuścińskiego "Imperium" i "Szachinszach".


Przygotowania do otwarcia wystawy prowadzi ambasada RP w Tbilisi. Ekspozycja będzie zawierała ok. 30 plansz m.in. z cytatami z książek pisarza oraz jego zdjęciami robionymi podczas licznych podróży.

Wystawa organizowana jest w ramach Programu Translatorskiego administrowanego przez Instytut Książki w Krakowie. Celem programu jest wspieranie polskiej literatury w przekładzie na języki obce i zwiększenie jej obecności na zagranicznych rynkach książki. Nakład obu pozycji wynosi po 500 egzemplarzy.

Drugi sekretarz ambasady RP w Tbilisi Lech Kończak zapowiedział, że wystawa będzie pokazywana na kilku uniwersytetach gruzińskich, m.in. w Gori i Kutaisi. Podczas promocji gruzińskich wydań wystąpi tłumacz książek Kapuścińskiego na język gruziński Ambroży Griszikaszwili.

W przyszłym roku polska placówka planuje wydanie dwóch kolejnych pozycji słynnego reportażysty: "Kirgiz schodzi z konia i "Wojna futbolowa".

Ryszard Kapuściński, polski reportażysta, publicysta, poeta i fotograf, zwany "cesarzem reportażu" jest najczęściej, obok Stanisława Lema, tłumaczonym za granicą polskim autorem.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?