Czechy zaostrzają środki bezpieczeństwa

Czeska policja zapobiegawczo zaostrzyła środki bezpieczeństwa, zwłaszcza na lotnisku Praga-Ruzyne, gdy USA wydały ostrzeżenie przed możliwymi atakami terrorystycznymi w Europie - oświadczył w niedzielę wiceminister spraw wewnętrznych Michal Moroz.

 

Środki bezpieczeństwa zaostrzono, chociaż - jak podkreślają władze - czeska policja i ministerstwo spraw wewnętrznych nie mają informacji o tym, że kraj ten może być celem ataków terrorystycznych.

 

Władze Stanów Zjednoczonych wydały ostrzeżenie dla Amerykanów podróżujących do Europy przed możliwymi atakami terrorystycznymi, których celem mogą być środki transportu publicznego lub miejsca odwiedzane przez turystów.

 

Czeskie MSW potwierdziło, że Czechy otrzymały informacje na temat możliwych ataków terrorystycznych w Europie. - Traktujemy takie informacje poważnie, policja jest obecnie postawiona w stan gotowości. Podejmujemy środki zapobiegawcze - oświadczył Moroz.

 

Środki bezpieczeństwa zaostrzono nie tylko w Pradze, lecz również na pozostałych czeskich lotniskach międzynarodowych w Brnie, Ostrawie, Karlowych Warach i Pardubicach.

 

Agencja CTK przypomina, że w przeszłości przy podwyższonym zagrożeniu terrorystycznym policja zaostrzała również środki bezpieczeństwa wokół budynków rządowych, ambasad i synagog.

 

Wspomóż Nas
Tagi: terroryzm, czechy

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?